«Оскар та рожева пані» - благодійна вистава Київського муніципального академічного театру ляльок на Лівому березі Дніпра: для дітей-переселенців, багатодітних родин та дітлахів, позбавлених батьківського піклування. Нині - проходить за підтримки Асоціації міжнародних і всеукраїнських громадських організацій «Child.ua» на чолі з її президентом Євгенією Тимошенко.

 

Ця зворушлива історія - про те, десятирічний хлопчик Оскар, невиліковно хворий на рак, пише 14 листів до Бога. У них - шлях усвідомлення, прийняття важкої правди та розповідь про особливі... останні 12-ть днів життя. Які для нього - цілих 130 років. 

У своїх листах Оскар розповідає про свою юність та перше кохання - і після тривалих вагань і нерішучості, врешті - зізнається у коханні дівчинці із сусідньої палати - Пеггі Блу.

 

... ці 12 днів - з Оскаром розмовляє у лікарні рожева пані про життя і смерть. До неї - він має найбільшу довіру. Навіть встигає втекти із лікарні і трохи побешкетувати.

 

Ті більше всього він бажає отримати розуміння і підтримку від батьків, адже відчуває себе покинутим. Але їм  - не легше за Оскара, адже не можуть прийняти страшної правди. Та врешті - на свято Різдва - як найцінніший подарунок - родина разом. 

 

Режисер-постановник Михайло Урицький пояснює: ця вистава - унікальна для театру. Стала лауреатом премії «Київська пектораль» у трьох номінаціях. Зрозуміла як для дорослих, так і для дітей. Торкається душі кожного. Головне - не лише розважальна, але і виховна мета. 

 

Ця історія - не про смерть, а про життя. Саме такою її бачив автор роману Ерік-Емануель Шмітт, кажуть актори. Історія про те, як за 12 днів - можна прожити ціле життя.  

 

Вистава «Принцеса на даху» - для дітей молодшого віку. Вона про маленьке вередливе дівчисько, яка будь-що, але бажає отримати Місяць. Ця вистава у ляльковому театрі - теж благодійна. 

 

У АМВГО «Child.ua» кажуть: такі вистави до свята Великодня показали для дітей і їх батьків соціально незахищених категорій, та крім того - підготували солодкі подарунки. Аби кожен малюк вірив і знав - на свята дива - трапляються.