Сьогодні стало відомо, що фракція БЮТ-Батьківщина на своєму засіданні о 19:00 визначить стратегію щодо прискорення парламентських виборів. Саме таку формацію журналістам повідомив голова парламентської фракції БЮТ-Батьківщина Іван Кириленко. «Головне питання яке сьогодні будемо розглядати - визначення стратегії і подальші дії, враховуючи конституційні зміни», - сказав він і додав: «Всі розуміють, що не факт, що парламентські вибори відбудуться у жовтні 2012 році. Дуже ймовірно, вони відбудуться набагато раніше. Тому до них треба готуватися».На думку політика, після прийняття Трудового та Житлового кодексів слід очікувати нового збурення громадян. «Ми побачимо вимогу про дострокові вибори», - застеріг він і додав, що питання переформування опозиційного уряду і заміна Юрія Кармазіна, Геннадія Москаля, Володимира Стретовича не є головним у порядку денному. «Це другорядне питання, а головне - це визначення стратегії на парламентські вибори», - пояснив на останок Іван Кириленко.

Щодо нардепа Ар`єва, який начебто голосував за зміни до Конституції в частині продовження повноважень, справа поки не зрушила з мертвої точки. Хоча Генеральна прокуратура України пообіцяла, що готова розглянути скаргу народного депутата Володимира Ар`єва щодо того, що в його відсутність у Києві "хтось" у Верховній Раді голосував його карткою, якщо він подасть відповідне звернення.

До слова, депутати пропрацювали кілька годин поспіль, і вирішили – досить! Спікер Парламенту Володимир Литвин все закликав депутатів повернутися з кулуарів – але тих вже і слід простиг. Отак попрацювали – і всі додому.

 

Слід відзначити, що сьогодні Верховна Рада України включила до порядку денного зареєстрований законопроект Національного банку України щодо надання йому права продовжувати дію тимчасової адміністрації для системоутворюючих банків на термін до 18місяців. Також Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект "Про внесення змін до закону "Про виноград та виноградне вино" (щодо захисту якості вітчизняної виноробної продукції і посилення боротьби з її фальсифікацією)".

Під час ранкового голосування, парламент ухвалив у другому читанні та в цілому законопроект "Про внесення зміни до статті 3 закону "Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру" щодо ліцензування оптової торгівлі цукром), та законопроект "Про внесення зміни до статті 155 Кримінально-процесуального кодексу України щодо обґрунтованості застосування взяття під варту".

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект "Про внесення змін до закону України "Про поштовий зв`язок" (щодо вкладень, заборонених до пересилання у поштових відправленнях) і ухвалила законопроект "Про внесення змін до закону України "Про акціонерні товариства" щодо вдосконалення механізму діяльності акціонерних товариств.

На останок - Верховна Рада України ухвалила законопроект "Про внесення змін до законів України "Про здійснення державних закупівель" та "Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 р. з футболу в Україні" з урахуванням пропозицій Президента України і ухвалила зміни до законодавства, згідно з котрими врегульовано трудові і службові правовідносини та усунено правові прогалини в законодавстві з питань державної таємниці.


 

 

Нардеп БЮТ Микола Томенко сьогодні взяв участь у відкритті експозиції браконьєрських знарядь лову тварин та водних живих організмів, яку проводили у парламенті громадські організації «Громада рибалок України» і «Київський еколого-культурний клуб» з нагоди розгляду у парламенті згаданого Проекту Закону. Відповідаючи на запитання журналістів під час відкриття експозиції, Заступник Голови парламенту також повідомив, що він разом зі своїми колегами планує зареєструвати у парламенті Законопроект щодо повернення громадським інспекторам з охорони довкілля права складати адміністративні протоколи про окремі адміністративні правопорушення у сфері охорони природи.

Зазначимо, сьогодні Верховна Рада України ухвалила у першому читанні Законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про тваринний світ» (щодо посилення заходів по боротьбі з браконьєрством) (р.н. 6458-1). Це повторне перше читання Законопроекту, який був зареєстрований народними депутатами М.Томенком, А.Семиногою, В.Даниленком та О.Горошкевичем. Проект Закону був внесений на пропозицію низки екологічних організацій, які опікуються захистом природного середовища. Законопроектом пропонується на законодавчому рівні заборонити виготовлення, збут і застосування браконьєрських знарядь (отруйних принад, колючих, давлячих та капканоподібних знарядь лову, електровудок, вибухових речовин, пташиного клею та синтетичних сіток). Другою важливою новелою є законодавче закріплення заборони на ввезення в Україну капканів, синтетичних сіток і електровудок, які використовуються виключно з браконьєрською метою.

Один з авторів Законопроекту Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко, виступаючи під час розгляду Законопроекту у сесійній залі, сказав, що Україні вже давно треба було, за досвідом Європейських країн, заборонити ввезення в країну браконьєрських знарядь іноземного виробництва, зокрема, риболовецьких синтетичних сіток, електровудочок, капканів тощо. Під час свого виступу, він повідомив, що на сьогоднішній день в Україні вилучається близько 100 тисяч браконьєрських знарядь на рік, разом з тим на руках рибних браконьєрів знаходиться до 10 мільйонів заборонених знарядь лову. М.Томенко наголосив, що через їх дешевизну в більшості випадків вони просто викидаються після разового використання, що спричиняє масову загибель риба, яка потрапляє у викинуті сітки на дні водойм. «Сьогодні на дня водойм накопичилися кілометри викинутих синтетичних сіток разового використання, які не гниють роками і в які потрапляє риба і гине», - підкреслив Заступник Голови Верховної Ради.  «Таким чином фактично знищується екосистема водойм», - додав він.

Водночас М.Томенко зазначив, що готовий, спільно з профільним парламентським Комітетом та Міністерством доопрацювати даний Законопроект між першим і другим читанням. За його словами, варто чіткіше сформулювати деякі нюанси, зокрема замінити синтетичні сітки на монониткові, щоб дати можливість тим організаціям, які мають право на промисловий вилов риби закуповувати такі знаряддя за кордоном. «Таким чином ми не зупинимо промисловий вилов риби і зупинимо те неконтрольоване, масове знищення риби і водойм, яке є на сьогоднішній день в Україні», - наголосив Віце-спікер.

Заступник Голови Верховної Ради також наголосив, що «принципово важливо, щоб Законопроект був проголосований в цілому якнайшвидше. «Необхідно прийняти остаточне рішення щодо заборони ввезення в Україну браконьєрських засобів лову вже до початку весняного нересту», - підкреслив він.