Ситуація навколо ініціативи щодо звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії українській православній помісній церкві буде використана чинним президентом України Петром Порошенком для отримання певних дивідендів напередодні майбутніх президентських і парламентських виборів, і у разі отримання такої незалежності може виникнути ситуація із «активним продажем церковних посад».

 

«Що стосується автокефалії...Звичайно, було б добре, якби ми мали свою українську церкву, але це повільний і еволюційний процес. Так як за цю справу взялась дивна людина - президент-олігарх, який вже набув статків на мільярд доларів, і раптом в цього проявились якісь морально-релігійні зрушення... Він, мабуть, ночами не спить, молиться за автокефалію...», - іронізував директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.

За словами директора соціологічної служби «Український барометр», президенту не варто розраховувати, що до початку президентської кампанії він отримає якийсь результат щодо автокефалії.

«Але знаючи тяжіння президента до грошей, і вміння все перетворювати у гроші, чи не почнеться активний продаж церковних посад?», - риторично запитав Віктор Небоженко.

 

Водночас за словами експерта корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Костянтина Матвієнка, нині «президент намагався розіграти церковну карту, щоб підвищити своє реноме».

«Як на мене - це крок відчаю. Тому що зрозуміло, що церква відокремлена від держави (...), як суспільний інститут - ця церква абсолютно діє. Що стосується канонічного статусу - то не визнавались століттями автокефалії, як приклад - російська автокефальна православна церква», - сказав він.

 

У свою чергу як пояснив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, у квітні активно розпочалась «доросла гра навколо майбутніх президентських і парламентських виборів», і ініціатива щодо автокефалії - це «якщо не козирна, то дуже важлива карта у передвиборчих позиціях президента».

 

Софія ЗАРУДНА

INTV