Заяви про те, що буцімто Національне антикорупційне бюро України пропонувало народному депутату Олександру Онищенку, підозрюваному в організації масштабної корупційної "газової схеми", укласти угоду зі слідством без відома прокурорів САП не відповідають дійсності.

Таку заяву у відповідь озвучили в прес-службі НАБУ 15 травня.

 

Згідно з повідомленням, адвокати нардепа-втікача самі виявляли ініціативу щодо його співпраці зі слідством, який пропонував обміняти свої покази щодо низки високопосадовців.

"У свою чергу детективи НАБУ повідомили адвокатів, що укладення таких угод - це виключна компетенція прокуратури", - наголосили детективи.

 

Окрім того, що всі три допити Онищенка в грудні 2016 - травні 2017 років були записані на відео, на першому з них був присутній керівник Антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

Протягом допитів детективи "намагалися з'ясувати умови, за яких Олександр Онищенко готовий був би піти на "угоду", а також конкретику щодо фактів корупції за участі високопосадовців, якою підозрюваний був готовий поділитися". А отримана інформація озвучувалась в тому числі й керівникові САП.

Результати усіх таких бесід належним чином долучалися до матеріалів слідства.

"Тож заяви про нібито перевищення повноважень детективами Бюро в частині неповідомлення про ініціативу підозрюваного прокурорів є нічим іншим як спробою дискредитувати роботу антикорупційного органу", - заявили в НАБУ.

 

Глава САП Назар Холодницький згадав інтерв'ю Олександра Онищенка виданню Українська правда за грудень минулого року, де нардеп сказав, що САП більше не буде співпрацювати у справі Онищенко з НАБУ. Холодницький підкреслив, що питав у Ситника про таємні домовленості "за спиною".

 

Нардеп-втікач також звинуватив главу відділу НАБУ Андрія Калужинського в тому, що антикорупціонер нібито пропонував йому хабар за свідчення проти Порошенка.

Холодницький в свою чергу припустив, що за звинуваченням підозрюваного в корупції Онищенка проти НАБУ може початися кримінальне провадження.

 

---------------------------------

Нардепа Олександра Онищенка підозрюють в організації схеми з розкрадання коштів при видобутку і продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з держкомпанією Укргазвидобування, в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько трьох мільярдів гривень.  1 грудня стало відомо, що Іспанія почала процедуру екстрадиції Онищенка. 15 січня Апеляційний суд дав зелене світло на його екстрадицію.