Ухвалення парламентом законопроекту щодо спрощення доступу до земель сільськогосподарського призначення для громадян України, які виявили бажання вести фермерське господарство, відкриє можливість для них реально користуватись землею (в тому числі мова іде про купівлю і продаж), а також відкине закиди міжнародних партнерів України щодо заборони обігу сільськогосподарських земель в Україні.

 

Про це у кулуарах Верховної Ради України повідомив перший заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв, передає INTV.

«Ухвалення в цілому низки законів про підтримку фермерських господарств дозволить відкрити можливість для фермерів для користування землею, в тому числі мова іде про купівлю і продаж», - сказав політик, пояснюючи, що напередодні парламент підтримав у першому читанні законопроект №7060 щодо стимулювання і розвитку сімейних фермерських господарств та припинення корупційних зловживань в сфері розпорядження землями державної та комунальної власності.

 

За його словами, законопроект спрямований на створення більш сприятливих умов для отримання громадянами України земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства. Він додав, що законопроектом передбачено, що право на володіння ділянками можуть мати виключно громадяни України, які є членами сімейних фермерських господарств, які на момент проведення аукціону мають в обробці не більше 20 га землі. При цьому площа земельної ділянки не повинна перевищувати 5 га, а термін оренди становитиме 7 років.

«Це дає можливість відкрити нормальний обіг землі для тих, хто готовий її обробляти - не для посередників, не для фінансових спекулянтів, а саме для тих, хто готовий обробляти цю землю. Фермеру буде надано право передачі землі для обробки, з подальшою можливістю через 7 років отримати право викупу з розстрочкою на 20 років», - пояснив він.

«При цьому розстрочка виплат до 20 років дає можливість навіть починаючим фермерам виплатити ці кошти за достатній період часу», - додав політик.

 

Водночас, за словами Сергія Соболєва, відповідний законопроект встановлює низку обмежень, які унеможливлять спекуляції із земельними ділянками.

 «По-перше, землі сільськогосподарського призначення можуть купуватись і продаватись виключно українським фермерами, по-друге, такі операції можуть бути здійснені із землею площею до 5 га. Ми таким законом сприяємо створенню мільйонів фермерських господарств, які будуть створюватись на базі земельних ділянок розміром до 5 га», - акцентував політик.

 

Сергій Соболєв також пояснив, що ухвалення відповідного законопроекту є вкрай важливим з огляду на вимоги міжнародної спільноти, зокрема МВФ, ЄБРР, Світового банку, Європейського союзу, щодо обігу сільськогосподарської землі в Україні.

«Тому будь-які закиди, в тому числі і міжнародної спільноти, що у нас заборонено обіг земель - є некоректними», - акцентував він.

 

 

Софія ЗАРУДНА

INTV