Відсутність покарання за порушення виборчого законодавства є серйозною проблемою для проведення чесних і прозорих виборів, а тому слід порушувати питання щодо посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства.

 

Про це під час зустрічі парламентсько-громадської платформи «Правоохоронні органи: компетенції, розмежування повноважень і синергія» сказала координатор виборчих та парламентських програм громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

«У 2012 році відбулось майже 1,5 тис. виборчих порушень під час парламентських виборів, серед яких були доволі серйозні як то підкуп виборців. (...) У 2014 році відбулись дострокові парламентські вибори - було зареєстровано 291 порушення, щодо них відкриті кримінальні провадження, при цьому 225 були закриті за рік після виборчої кампанії, і лише 13 передані до суду, де ми маємо обвинувальні вироки», - сказала вона.

 

За словами координатора виборчих та парламентських програм ГМ «ОПОРА», така ситуація є неприпустимою, адже винні у виборчих злочинах повинні бути покараними.

«Уявіть собі, великі вибори 2014 року, під час яких було в тому числі фізичне негативне втручання в хід виборів, перешкоджання роботи членів ДВК, збройні напади - і ми маємо лише 13 обвинувальні вироки, які стосуються переважно несерйозних порушень і не впливають на кінцевий результат», - обурилась вона.

 

На її думку, такі проблеми законодавчого порядку є вкрай критичними. Вона повідомила, що у  парламенті зареєстрований комплексний законопроект щодо змін до двох кодексів - Кримінального кодексу і Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також внесено законопроект, яким вносять зміни до трьох законів про вибори - парламентські, президентські і місцеві.

«Давайте домовимося, що слід напрацювати документ, який міг би зареєструвати уряд, пройти всі коли кола пекла бюрократичної машини, (...), щоб імплементація вплинула на виборчий процес», - сказала Ольга Айвазовська.

 

 

Софія ЗАРУДНА

INTV