Раніше, коли влада щось робила не так - народ підіймав повстання. Нині ж за допомогою закону «Про Всеукраїнський референдум» народ зможе цивілізовано висловити протест проти дій влади, коли вона щось робить не так.

Таку думку висловив під час прес-конференції у Києві на тему «Чи є майбутнє у референдуму?» Ігор Коліушко, голова правління Центру політико-правових реформ, передає INTV.

 

Представники громадських організацій закликали Верховну Раду невідкладно прийняти у першому читанні проект Закону «Про Всеукраїнський референдум» №2145а.

«Не піднімати революцію, не перекривати вулиці і дороги, а нормально зібрати необхідну кількість голосів, винести питання на референдум і з'ясувати, чи хоче більшість народу жити за таким законом, чи не хоче? Влада, а це більшість у парламенті, уряд і президент - вони мають всі інструменти для того аби вирішувати всі питання, які вони вважають за необхідне, без всяких референдумів», - зазначив експерт РПР.  

 

Коли ж влада ініціює референдум - це завжди небезпека, що відбувається якась маніпуляція, зауважив І. Коліушко.

«Хочуть ухвалити якесь рішення, начебто, від імені народу і заховати свою ініціативу. От цього закон не повинен дозволяти», - зауважив фахівець.

 

У той же час, на його переконання, закон «Про Всеукраїнський референдум» повинен гарантувати можливість громадянам, які незадоволені певними рішеннями влади, цивілізовано висловити цей протест і заставити владу переглянути положення закону чи цілий закон, чи якесь рішення, яке вона ухвалила раніше. 

 

Як відомо, 26 квітня Конституційний суд прийняв рішення про визнання неконституційним Закону «Про Всеукраїнський референдум», ухваленого за часів Януковича. Це дозволило унеможливити проведення маніпулятивних і  національних референдумів, у тому числі - спрямованих на прийняття змін до Конституції в обхід парламенту.

Водночас, його прийняття утворило правовий вакуум у регулюванні референдумів, який унеможливлює реалізацію громадянами України конституційного права на участь у Всеукраїнському та місцевому референдумах.

Також без Всеукраїнського референдуму неможливо внести зміни до ряду положень Конституції, реалізувати народну ініціативу, йдеться у месиджі РПР.