Тисячі одеситів і гостей міста відзначають у неділю спільно з військовими моряками День Військово-Морських сил Збройних сил України. 

Біля причалів морвокзалу вишикувались кораблі, на флагманському фрегаті "Гетьман Сагайдачний" та інших кораблях підняті Державний прапор України, прапор ВМС і прапори розцвічування.

 

 

 В Одесі в урочистостях взяли участь Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак, командувач Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко, представники органів державної влади, духовенства, волонтерських і громадських організацій, військовослужбовці, громадськість.

Урочисті заходи в Одесі розпочалися з церемонії включення до складу Військово-Морських Сил ЗС України малих броньованих артилерійських катерів «Вишгород», «Лубни», «Кременчук» та «Нікополь».

 

 

За традицією на кораблях і катерах проведено ритуал підняття Військово-Морського Прапору ЗС України. На церемонії нагородження особовому складу вручили державні й відомчі відзнаки, а Центр військово-музичного мистецтва подарував гостям концертний виступ.

 

 

У відкритому морі катерні тактичні групи продемонстрували свої можливості. На зовнішньому рейді відбулася церемонія покладання вінка та квітів на воду на вшанування пам'яті загиблих моряків.

 

 

Також пройшла презентація книги «Світ, який ми захищаємо» та фотовиставка, проведено турнір з сухої греблі (на тренажерах).

 

 

Відвідувачі свята мали змогу оглянути водолазне і пошуково-рятувальне обладнання, озброєння і бойову техніку морської піхоти, презентації військової служби за контрактом та військово-морських навчальних закладів.

Упродовж дня кораблі відкриті для відвідування цивільним населенням.

Присутні вшанували пам'ять загиблих за свободу та незалежність України хвилиною мовчання.

 

 

Джерело: Прес-центр Командування ВМС ЗС України