Ухвалений парламентом законопроект щодо посилення кримінальної відповідальності нетверезих водіїв за смертельні ДТП не забезпечить підвищення безпеки на дорозі, оскільки нині в країні не забезпечується виконання на належному рівні принципу невідворотності покарань, що не змушує несумлінних водіїв ретельніше ставитись безпеки не дорозі.

 

Про це у коментарі журналістам сказала народний депутат фракції «Самопоміч» Олена Сотник.

«Нинішній Кримінальний кодекс передбачає відповідальність до 10 років позбавлення волі, що є достатньо серйозною санкцією. І я вважаю, що увалений парламентом у першому читанні законопроект є популістичним, і він не виправить ситуацію на дорогах», - сказала вона.

 

 

За словами парламентарія, чимало ДТП, які стаються на дорогах, вчиняють «як правило не прості люди за кермом звичайної автівки, а ті люди, які мають гроші, валив, а тому сідають за кермо дорогих авто, вчиняють ДТП, вбивають людей і сухими виходять із води».

«Проблема полягає у тому, що у нас немає невідворотності покарань і відсутності вироків, а не в тому, що у нас малі санкції за такі злочини», - наголосила вона.

 

За словами Олени Сотник, якби правосуддя в Україні було забезпечене на належному рівні, то «мажори сідали б до в'язниці на 10 років», і «всім іншим десять разів думалося перед тим, як сідати за кермо у нетверезому стані».

«Коли закон стане єдиним для всіх, тоді це питання буде вирішено», - наголосила політик.

 

 

Водночас,  як зауважила віце-спікер парламенту Оксана Сироїд: "Як люди можуть повірити в те, що ці депутати будуть справді боротись за те, щоб на дорогах не було п'яних водіїв. Надмірні штрафи призведуть до того, що будуть переслідувати «за три колоски», а депутати будуть захищені своєю недоторканністю".

 

 

Софія ЗАРУДНА, INTV