Питання легального перебування на території України автомобілів на єврономерах повинне бути належним чином вирішене, а українське суспільство не повинне страждати від вкрай завищених тарифів на розмитнення авто.

 

Про це у кулуарах Верховної Ради України сказав народний депутат фракції «Батьківщина» Ігор Луценко.

«Ситуація банально проста - сьогодні встановлено драконівські тарифи на розмитнення автомобілів, а люди хочуть купити автомобілі за європейськими цінами», - сказав він.

 

За словами парламентарія, українське суспільство не повинне бути розділене «на тих, то власне сплачує данину, і хто намагається жити за справедливими принципами».

 

Ігор Луценко додав, що щодо цього питання необхідно знайти консолідоване рішення.

«Самі ж водії автомобілів із іноземною реєстрацією пропонують встановити чіткий платіж, який має визначений розмір, щоб мати можливість легального перебування автомобіля із Європи. Я вважаю, що до цієї пропозиції слід додати норму про жорсткий контроль за екологічними параметрами автомобілі», - пояснив він.

 

Ігор Луценко також додав, що парламент «не стане центром вирішення проблем», адже нині завершується «передостанній робочий день, і депутати традиційно уникнуть політичної відповідальності».

 

Нагадаємо, 11 липня центр столиці був заблокований. Урядовий квартал перекрили власники так званих «евроблях» - автомобілів з європейської реєстрацією.

 

 

Софія ЗАРУДНА

INTV