Законопроекти № 8487 і № 8488 щодо питань про ввезені в Україну автомобілі на єврономерах не передбачають жодних винятків чи преференцій для окремих категорій громадян.

 

Про це у кулуарах Верховної Ради України сказала голова Комітету з питань податкової та митної політики, представниця фракції БПП Ніна Южаніна.

«Якщо ми зараз зробимо якісь винятки для одних, при цьому притискаючи інших, то громадяни, які сплатили податки, зможуть подавати позови в нашу країну щодо повернення сплачених податків. Такого допускати не можна, повинні бути єдині ставки для всіх громадян», - сказала народний депутат.

 

«Ті законопроекти, які подані комітетом з питань податкової та митної політики, стосуються саме нового підходу у визначенні ставки - 50 євро за тисячу кубічних сантиметрів для авто на бензинових двигунах, і 75 євро за тисячу кубічних сантиметрів для авто на дизельних двигунах. До цієї базової ставки застосовується два коефіцієнти обсягу двигуна і віку (авто - ред.). Це зрозуміло, логічно і саме головне - цими ставками зможуть скористуватись всі громадяни України», - додала вона.

 

За словами Южаніної, ніхто не зможе «користуватись автомобілем, щодо якого не буде проведено процедуру розмитнення за винятком резидентів щодо яких дії відповідне законодавство».

 

Політик також сказала, що обов'язком патрульної поліції буде зупиняти автомобілі, які порошили строки перебування в Україні, і при цьому вона зауважила, що ймовірно не будуть виникати такі ситуації, коли порушення термінів нелегального перебування автомобілів в Україні призведе необхідності сплачувати вкрай високих штрафів.

 

Відповідаючи на уточнююче запитання щодо того, чи не кращим рішенням для власників автомобілів на єврономерах стане те, що автомобіль залишать на дорозі, вона уточнила: «Кожен сам для себе вирішує».

«Автомобілі, заведені за 300-500 євро точно будуть кинуті власниками, і таке рішення ухвалила для себе особа ще на етапі придбання автомобіля», - акцентувала вона.

 

Нагадаємо, в урядовому кварталі Києва триває акція протесту власників машин на іноземних номерах. Активісти називають свою акцію безстроковою і запевняють, що не підуть, допоки їх не почують депутати. Вимоги активісти написали на своїх транспарантах.