Законопроект фракції «Самопоміч» пропонує завдяки зниженню акцизів і скасування податку в Пенсійний фонд знизити загальну вартість розмитнення автомобілів, що в середньому буде становити не більше 50% від вартості автомобіля.

 

Про це на брифінгу у Верховній Раді України сказав народний депутат фракції «Батьківщина» Роман Семенуха.

«Ми відповідним законопроектом суттєвим чином знижуємо ключовий показник - акциз, чого не пропонують інші законопроекти. Ми вважаємо, що сума усіх платежів від вартості автівки не може перевищувати 50%», - сказав він.

«Наприклад, якщо вартість розмитнення 15-річного автомобіля із двигуном на 2 літри за ціною 2 тис. євро становитиме 1 тис. євро, то сумарна вартість автомобіля в Україні буде становити 3 тис. євро, в той час як відповідно до законопроекту Ніни Южаніної №8488 - 4500 євро», - додав народний депутат.

 

Щодо вже завезених в Україну і нерозмитнених автомобілів, то власники так званих «евроблях» відповідно до законопроекту отримують можливість за спрощеним порядком розмитнити і зареєструвати в Україні свої автомобілі до 2019 року, що відповідають євростандарту не нижче Євро-3.
«Це дозволить легалізувати автомобілі на єврономерах в Україні», - наголосив він.

 

 

Софія ЗАРУДНА, INTV