В Україні через три-чотири роки почнеться масштабна реконструкція старого житла. Реформа Кабінету міністрів, яка все ще перебуває на стадії розробки, передбачає знесення хрущовок.

Про те, які будинки підлягають знесенню, а які - реконструкції, в ефірі ObozTV розповів заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе. Він також пояснив, як будуть здійснювати переселення і чи отримають виселені мешканці компенсації.

"На початку будується пусковий будинок, люди переїжджають, а тільки потім старий зноситься. Друге питання: вони повинні обов'язково жити в тому ж районному центрі, щоб з Хрещатика на Троєщину не переселяли. Третє питання: відсоток премії, який жителі отримують. Це обов'язково має бути і обов'язково, щоб це були квартири з ремонтом", - повідомив заступник міністра.

За словами Парцхаладзе, зараз розглядається два основних варіанти реконструкції, це або повний знос старого житла і будівництво нового, або ж реконструкція. Причому до другого варіанту можна залучати приватний бізнес.

"Або муніципалітети роблять це зі своєю програмою, або залучається приватний інвестор, який добудовує ще два поверхи і за рахунок свого доходу зобов'язаний зробити житловий будинок енергоефективним, відремонтувати всі інженерні мережі, відремонтувати під'їзд і провести благоустрій території", - пояснив заступник міністра.

Голосування відповідного законопроекту у Верховній Раді попередньо планується на 2019 рік.

"У нас план: до кінця року затвердити законопроект на Кабміні. Далі ми передаємо його офіційно вже в Верховну Раду, в комітети, і вже на рішення депутатів, щоб вони підтримали. Це голосування, можливо, буде тільки в 2019 році", - резюмував Парцхаладзе.