Поки керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (далі - САП) відпочиває у відпустці, Національне антикорупційне бюро України (далі - НАБУ) підготувало позов до адміністративного суду, яким оскаржить рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (далі - КДКП) про винесення Назару Холодницькому дисциплінарного покарання у вигляді догани.

Про це сказав під час прес-конференції у Києві директор НАБУ, Артем Ситник передає INTV.

Він нагадав, що у день оголошення рішення КДКП відносно Н. Холодницького він направив до Комісії лист з проханням надати дозвіл на його оскарження.

У результаті було отримане роз'яснення, у якому йшлося, що в самому рішенні не було вказано, що цей дозвіл надано, а значить, дозволу на оскарження немає.

На думку А. Ситника оскарження рішення КДКП відносно Н. Холодницького у Вищій раді правосуддя є «абсолютно безперспективним». Відтак, він має намір скористатися правом на оскарження в адмінсуді.

«Дійсно, у законі є норма, яка говорить, що прокурор оскаржує, але не може закон відмовити у доступі до правосуддя. Тому у будь-якому випадку ми будемо оскаржувати (рішення КДКП - прим.). Цей позов уже майже готовий і найближчим часом буде підписаний», - сказав очільник НАБУ.

При цьому А. Ситник зазначив, що не впевнений у тому, що адмінсуд відкриє провадження за даним позовом НАБУ.

«Чи відкриють провадження? Я не впевнений. Чи буде рішення позитивне? Після рішення КДКП також не впевнений, але залишати так це все без реакції, коли навіть КДКП визнає ці факти, підтверджує факти, що вони мали місце, що скарга обґрунтована», - підкреслив А. Ситник.

Як відомо, 26 липня Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів за результатами розгляду скарг на Н. Холодницького оголосила догану керівнику САП.

У скаргах НАБУ та ГПУ описано п'ять епізодів порушень з боку Н. Холодницького. Зокрема, керівнику САП закидали перешкоджання у розслідуванні ряду кримінальних проваджень НАБУ.