Формування складу суддів Вищого антикорупційного суду України повинне відбутись у тому числі і за рахунок представників колишніх адвокатів і науковців, але саме такі кандидати на посади суддів ВАСУ зіштовхуються із тими чи іншими технічними перешкодами під час відбору на відкритому конкурсі.

 

Про це під час прес-конференції сказав експерт Transparency International Україна, експерт групи Антикорупційна реформа РПР Максим Костецький.

 

Юрист нагадав, що минулого тижня Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила про початок конкурсу на посаду суддів Вищого антикорупційного суду, і також вже розпочався процес подачі документів кандидатів.

 

Максим Костецький впевнений, що такий орган як ВАСУ є вкрай важливим для суспільства, і там повинні бути присутні люди, які дійсно здатні здійснювати правосуддя у справах топ-корупції, серед яких - правнича спільнота не лише із представників суддів, але і колишніх адвокатів і науковців.

 

«Але при цьому реально адвокати та науковці повинні подати значно більший пакет документів, в тому числі на підтвердження адвокатського досвіду, при цьому отримати копії судових рішень для них буде проблематично через затягнутість і бюрократизацію процесу», - сказав він.

 

 

Софія ЗАРУДНА

INTV