Вища кваліфікаційна комісія суддів України проігнорувала рекомендації організації США по міжнародному розвитку (USAID), яка працює в Україні в рамках програми «Нове правосуддя», що є свідченням того, що обрання незалежного Вищого антикорупційного суду України опинилось під загрозою.

 

Про це під час прес-конференції повідомив член Громадської ради доброчесності Віталій Титич.

«...ми маємо велику проблему щодо створення Вищого антикорупційного суду України, і я особисто оптимізму як в Україні, так і західних партнерів (...) - не поділяю», - сказав він.

 

За словами експертів, нині існує низка аналітичних висновків експертів, в яких йдеться щодо того, що процес обрання суддів на посади, приміром, Верховного Суду, відбувався непрозоро і з порушенням процедур.

«Ми також маємо «light» висновки організації USAID, яка надала рекомендації ВККС, щоб процедура добору суддів повернулась до хоч якихось стандартів (...). Але станом на сьогодні такі рекомендації проігноровані ВККС», - зауважив він.

 

«Такі обставини уможливлюють обрання незалежного Вищого антикорупційного суду України», - додав Віталій Титич.

 

Член Громадської ради доброчесності зауважив, що створення Вищого антикорупційного суду України є дуже очікуваним у суспільстві процесом, але нині нагадає приказку «пливли-пливли, і на березі вмерли».

«Адже ми маємо закон про створення суду, але існує процедура, яка унеможливлює мету і цілі загалом дії суду», - сказав Віталій Титич.

 

 

Софія ЗАРУДНА

INTV