Переважну більшість (66%) тих громадян, які висловили готовність долучитися до тих чи інших протестних виступів, до таких дій спонукатимуть проблеми підвищення тарифів на комунальні послуги.

 

Про це під час прес-конференції сказав Директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко під час презентації опитування населення на тему протесаного потенціалу українського суспільства.

«Опитування свідчить, що дві третини респондентів - 65,6% українських громадян - готові брати участь в протестах проти підвищення тарифів на комунальні послуги. І значно менше - 31,2% - готові брати участь у протестах на забезпечення нормальних умов життя з місцем проживання», - сказав він і додав, що мова іде про забезпечення необхідної кількості дитячих садків, шкіл, медичних закладів, зелених зон тощо.

 

Андрій Биченко також наголосив, що у протестах проти корупції готові брати участь 26%.

 

Також за словами соціолога, підвищення тарифів на комунальні послуги є головною причиною можливих протестів у всіх регіонах, але  дещо частіше про них згадували жителі Півдня (80%) та Сходу (73%), тоді як помітно рідше - жителі Заходу (55%). Натомість на Заході частіше згадувалися протести проти корупції в органах влади (38%, на відміну від 23-27% в Центрі та на Півдні, та 16% на Сході).

 

Крім того, серед мотивів, які б зумовили брати участь в акціях протесту, найчастіше згадувалося бажання обстоювати справедливість - цю причину відзначили 39% із тих, хто обрав якийсь з варіантів, пов'язаних з участю у цих протестах. Натомість про «матеріалістичні» мотиви (важкість життєвого становища, захист особистих інтересів) згадували значно менше респондентів (17% щодо важкого становища, та 14% щодо захисту інтересів).

 

 

Софія ЗАРУДНА, INTV