Після отруєння Сергія та Юлії Скрипалів у британському Солсбері американські спецслужби провели масштабну перевірку заходів безпеки, які застосовуються до перебіжчиків з Росії, що перебувають у США, пише The New York Times.

 

За інформацією видання російські спецслужби вистежували декількох росіян, які таємно працювали як інформатори ЦРУ. Згодом ці люди в межах секретної програми із захисту екс-розвідників були переселені до США.

Спецслужби США спробували оцінити, наскільки легко знайти дані про інформаторів через соцмережі, родичів і за допомогою інших джерел.

 

Колишні працівники спецслужб розповіли газеті, що Росія використовувала для виявлення колишніх інформаторів відразу кілька способів. Зокрема, відстежували соцмережі родичів перебіжчиків. Крім того, для виявлення перебіжчиків використовувалися і романтичні відносини, за допомогою яких колишніх інформаторів у деяких випадках повертали в Росію. 

Захистом перебіжчиків займається Центр переселення ЦРУ. Їм видають американське громадянство і запитують, де б вони хотіли жити. За даними газети, багато людей вибирають для проживання Флориду. Саме там живе щонайменше один з російських перебіжчиків, за життя якого після отруєння Скрипаля занепокоїлися американські спецслужби.

 

У деяких випадках ЦРУ приховує колишніх розвідників під новими іменами. Однак, за даними газети, видавати перебіжчиків за інших людей і ховати їх в США стає все складніше, почасти через те, що їхні родичі є в соцмережах.

Представник ЦРУ коментувати газеті ці дані відмовився.