Попри відносно високий показник невдоволення українського суспільства власним матеріальним становищем і ситуацією в країні, готовність реального виходу на акцію протесту - невелика, що спричинено високим віковим порогом тих осіб, які становлять ядро групи невдоволених.

 

Про це під час прес-конференції сказала завідувачка відділу соціальної психології Інституту соціології НАН України Олена Злобіна.

 «Якщо ми порівняємо самооцінку матеріального становища, то прошарок людей, які найгірше себе почувають - не змінюється, і становить 19,6% від загальної кількості опитаних. Змінюється лише баланс між тими, яким вистачає на харчування, і тими, які вимагають кращого матеріального становища», - сказала вона.

 

«...але не означає, що ті, хто відчуває себе найгірше будуть головним загоном протестувальників, адже серед них здебільшого ті, кому 66+, де діють певні обмежувачі. А найбільш активне населення покращує свій матеріальний стан. Отже, готовність реального виходу на акцію протесту - невелика», - додала завідувачка відділу соціальної психології.

 

За словами Олени Злобіної, найближчим часом можна очікувати виникнення масових протестів в Україні, але «в Майдан вони навряд чи переростуть».

 

Щодо мотивації, яка спонукає українське суспільство виходити на масові акції протесту, вона назвала дві позиції.  

 «По-перше, це абстрактна: піду, бо слід відстоювати справедливість, і це відносно найбільша частина з тих мотивів, які ведуть вперед. По-друге, це матеріальний стан: піду, бо терпіти моє важке життя неможливо», - наголосила Олена Злобіна.

 

 

Софія ЗАРУДНА

INTV