Надати підприємствам оборонно-промислового комплексу можливість торгувати самостійно, забезпечити належним кредитуванням та захистити від перевірок - це основні кроки, які треба зробити для посилення оборонного-промислового комплексу.

 

Про це сказала лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко під час ХI Міжнародного авіакосмічного салону «Авіасвіт - ХХІ».

За її словами, наразі підприємства ОПК України мають безліч проблем, вирішення яких дало б стрімкий розвиток галузі та зробило б нашу країну конкурентною у світі.

 

 

Поспілкувавшись з учасниками виставки, Юлія Тимошенко зауважила, що у 99 випадках зі 100 вони просять державу не заважати та не займатись поборами.

«Перший крок, який влада має зробити,  - скасувати імперативну  потребу торгувати нашим підприємствам оборонно-промислового комплексу через напівдержавного посередника «Укрспецекспорт», який збирає фінанси з підприємств, але не дає можливості нормально торгувати та виходити на світові ринки. У підприємств має бути право торгувати самостійно», - зазначила вона.

До того ж, за словами лідера партії, націнки монополіста (до 35%), - непосильні  виробникам. Змушені витрачатись на посередницькі послуги, вони недоплачують працівникам, не вкладають в науковий розвиток і в розширення виробництва, додала політик.

 

По-друге, відсутні потрібні обігові кошти для розвитку учасників ринку: «Навіть успішні підприємства, які торгують на міжнародних ринках, не можуть взяти кредити та розвиватися».

 

По-третє, безкінечні перевірки з вимогою хабарів заважають роботі підприємств галузі, зауважила Юлія Тимошенко.

«Треба, щоб держава не заважала, створила умови для розвитку, правильне кредитування, достатнє оборонне замовлення», - зазначила Голова партії.

 

Лідер «Батьківщини» також нагадала, що питання оборони та безпеки, стратегія миру та сильна армія обговорюватимуться на Безпековому форумі в рамках Нового курсу, який відбудеться в Києві наприкінці жовтня.