Україна щороку втрачає від корупції близько $ 2 млрд, що еквівалентно двом бюджетам Нацполіції.

Про це заявив голова консультативної місії Європейського Союзу в Україні Кястутіс Ланчінскас на III Міжнародній науково-практичній конференції на тему: "Реалізація державної антикорупційної політики в міжнародному вимірі", повідомляє Укрінформ.

 

Без названия (1)

 

"За оцінкою МВФ, щороку Україна втрачає від корупції близько $ 2 млрд доларів. ... Це цифра, яка відповідає майже двом бюджетам Нацполіції, більш ніж 10 щорічних бюджетів Генеральної прокуратури, це близько двох третин оборонного бюджету, це 1,6 щорічного бюджету на охорону здоров'я, це понад 2,3 щорічного бюджету на систему освіти", - сказав Ланчінскас.

За його словами, ці кошти могли б бути використані на виплату належних зарплат поліцейським, лікарям, учителям.

"Щоб подолати корупцію, необхідна, по-перше, особиста участь кожного громадянина країни. Ще один аспект - це законодавча база. В Україні одна з найкращих законодавчих баз для боротьби з корупцією. У вас працює НАЗК, НАБУ, САП, нещодавно запустили ДБР, тощо. Те, що необхідно, є в наявності. Але, знову ж таки, ми повертаємося до питання, чи працюють ці інституції, як належить", - заявив Ланчінскас.

Голова КМЄС в Україні уточнив, що, за його даними, близько 2 млн електронних декларацій було подано у НАЗК, і з цієї кількості перевірено лише 481 декларацію. "Я думаю, українці мають право поставити запитання: для чого, з якою метою було створено це агентство?" - наголосив він.