Константинопольський патріархат прийняв рішення позбавити Онуфрія титулу митрополита Київського після проведення Об'єднавчого собору та обрання нового предстоятеля Української церкви.

Про це йдеться у листі патріарха Варфоломія, який опублікував митрополит УПЦ (МП) Олександр (Драбинко).

 

Без названия (2) 

Патріарх Варфоломій

 

В опублікованому перекладі листа Вселенський патріарх Варфоломій повідомив митрополиту Онуфрію, що в Константинополі вважають, що він носить титул Київського митрополита незаконно і після обрання нового глави єдиної української церкви остаточно перестануть вважати його главою Київської митрополії.

"Ми хотіли довести до відома вашого Високопреосвященства, попередньо прийняті рішення Матері Церкви щодо призначених нами в Київ екзархів, але, на жаль, ви відмовилися взаємодіяти з ними... Звертаючись до вас як "Високопреосвященний митрополит Київський", у формі ікономії і милості, ми повідомляємо вам, що після виборів предстоятеля української церкви органом, який буде складатися з кліриків і мирян, ви не зможете екклезіологічно і канонічно носити титул митрополита Київського, який, ви все одно носите зараз в порушення описаних умов офіційних документів 1686 року", - йдеться в листі.

У листі Варфоломій також просить Онуфрія та ієрархію Московського патріархату не розривати зв'язок з колишнім митрополитом Київським Філаретом і колишнім архієпископом Львівським Макарієм та їх кліриками.

"Ми також просимо вас і вашу ієрархію бути в спілкуванні з колишнім митрополитом Київським Філаретом і колишнім архієпископом Львівським Макарієм та іншими з ними, оскільки вони були в повній мірі відновлені нами в архієрейство, але не на своїх посадах і титулах, через наше позитивне рішення на апеляційні прохання, які вони неодноразово надсилали нам", - йдеться в повідомленні Варфоломія.

При цьому Онуфрій може брати участь у виборах нового глави української автокефальної церкви.