Основа дотримання прав людини - це справедливий, незалежний, неупереджений суд.

 

Про це заявила Юлія Тимошенко на Facebook з нагоди Міжнародного дня прав людини, який у світі відзначають 10 грудня.

«В Україні вивчилися говорити про права людини, але не навчилися їх дотримуватися. Бо права людини непорушні лише у розвинених демократичних суспільствах. І їх основа - це справедливий, незалежний, неупереджений суд», - написала лідер «Батьківщини».

 

Тимошенко констатувала: «У нас суди мають зовсім протилежну природу й призначення. По суті, це напівприватні компанії, що обслуговують заможних та можновладних людей. Проста людина не знайде там справедливості».

 

Тому одне з головних завдань, яке ставить перед собою Юлія Тимошенко відразу після президентських виборів, - це справжня судова реформа.

«Змінити докорінно треба всю систему правосуддя, і змінити її потрібно якраз новою Конституцією. Нам треба зробити так, щоб люди на місцях обирали суддів, мирових суддів і суддів першої інстанції. І нова Конституція дасть таке право людям», - розповіла Голова партії.

 

Ще один крок, який, на переконання Юлії Тимошенко, потрібно зробити, - запровадити відповідальність суддів за неправосудні рішення: започаткувати у новій Конституції такий інститут як Палата честі.

«Це як суд над суддями: тільки порушено закон, тільки суддя вчинив несправедливість стосовно людини - і він буде звільнений незалежною Палатою честі, яка формується як суд присяжних, з людей, які мають правову освіту», - роз'яснила лідер «Батьківщини».

 

На її думку, цей сильний правовий інструмент суспільства буде як Дамоклів меч над корумпованими суддями, які свідомо порушуватимуть закон.

«Я вірю в те, що судова система в Україні може стати правосудною і підконтрольною людям», - підсумувала Юлія Тимошенко.