Глава Української Греко-Католицької церкви, Верховний архієпископ Києво-Галицький Святослав назвав Об'єднавчий собор важливим, історичним моментом в житті України та привітав митрополита Епіфанія з обранням предстоятелем Православної церкви України. 

Верховний архієпископ відзначив, щоб тепер є всі передумови для діалогу і співпраці між греко-католиками та православними, подібно як це відбувалося в часи митрополитів Петра Могили та Йосифа Велямина Рутського у 20-х роках XVII ст. "Але це стане можливим, якщо предстоятелі Церков будуть на висоті свого покликання і усвідомлення своєї місії...Важливо, щоб за процесами, які відбуваються в житті православних Церков України стояла не просто зміна вивіски, а зміна якості", - цитує Блаженнішого Святослава прес-служба УГКЦ.

 Він наголосив, що тепер обидві церкви повинні йти разом, шукати і реалізовувати те, що їх єднає і додав, що тепер не тільки греко-католики можуть нагоду говорити до світового співтовариства про ситуацію в Україні, про війну і її наслідки, а й нова ПЦУ.

 

"Адже перед тим Москва собі узурпувала право говорити від імені православних України на світовому рівні. Саме вони поширювали викривлену інформацію про нібито війну в Україні між православними з одного боку і розкольниками та уніатами з іншого. Тобто, що в Україні триває не війна між Росією і Україною, а внутрішня міжрелігійна суперечка", - пояснив Святослав.