Станом на 1 січня 2019 року площа антарктичного морського льоду знизилася до 5,47 млн ​​квадратних кілометрів. Це рекордний мінімум для цієї дати за 40 років супутникових спостережень, повідомляє Національний центр інформації щодо снігу і льоду США (NSIDC) .

Ці карти показують концентрацію морського льоду (ліворуч) та аномалію концентрації морського льоду, або відмінність від середнього (праворуч), на 31 грудня 2018 року. Червоним позначено концентрацію нижче середньої

Зазначається, що оскільки літній сезон танення льоду триватиме ще півтора-два місяці, то його площа може оновити і рекорд річного мінімуму.

За даними відомства, на 1 січня площа морського льоду в Антарктиці була на 30 тисяч квадратних кілометрів менше попереднього рекорду, встановленого 1 січня 2017 року, і на 1,88 млн квадратних кілометрів менше середнього показника 1981-2010 років.
 
У грудні 2018 року площа антарктичного морського льоду скорочувалася на 253 тисячі квадратних кілометрів на день, що істотно швидше, ніж у середньому для цього місяця. Швидкість втрати льоду також встановила рекорд за всю історію супутникових спостережень.
 
Фахівці також зазначають, що площа льодового покриву океану в Антарктиці дуже сильно коливається. У 2007 і 2014 роках були, навпаки, зафіксовані максимуми грудневої площі льоду. Тому на цей момент говорити про яку-небудь тенденцію в зміні льодового покриву Антарктики в результаті зміни клімату не можна.
 
Причини настільки різкого скорочення площі льодів у цьому році поки що незрозумілі. NSIDC повідомляє, що через припинення роботи федеральних відомств у США їм недоступні звичні джерела даних про атмосферні умови в регіоні.