Уряд США частково закрито вже 22 дні - це рекордна тривалість призупинки роботи уряду в США - «шатдауну». До цього найдовше закриття уряду було в 2013 році за часів президента Клінтона, яке тривало 21 день.


Призупинення роботи уряду означає, що біля 800 000 державний службовців перебувають у неоплачуваній відпустці, або мають працювати без оплати. В п'ятницю - вперше за час призупинки роботи уряду - ці держслужбовці не отримали зарплату.

 

Цього тижня Сенат та Палата представників Конгресу США проголосували за рішення все ж виплатити зарплатню 800 000 держслужбовцям, які постраждали від часткового закриття уряду. Прийнятий законопроект також гарантує виплати держслужбовцям у випадку «шатдаунів» в майбутньому. Щоб вступити в силу, законопроект має бути підписано президентом.

Уряд США було частково закрито 22 грудня, через суперечності між президентом Трампом та Конгресом стосовно виділення бюджетних грошей на будівництво стіни на кордоні з Мексикою. Через те, що компромісу з питання будівництва стіни досягуто не було, закриття продовжиться щонайменше до понеділка.

 

Прездент Трамп продовжу наполягати на будівництві стіни і не виключив можливості запровадження надзвичайного стану, який би дозволив адміністрації фінансувати будівництво без схвалення Конгресу.

Спілкуючись з журналістами перед Білим домом цього тижня, Трамп заявив, що було б "дивно", якщо б він не проголосив надзвичайний стан, у випадку, якщо переговори з Демократами не досягнуть успіху.

"Якщо це не спрацює, я, мабуть, це зроблю, і, можливо, точно", - сказав Трамп.

 

Напередодні Трамп провів зустріч в Білому домі з лідерами демократів та республіканців в Конгресі. Однак, зустріч завершилась безрезультатно і президент її швидко покинув.