Робоча група з нагляду за дотриманням виборчого законодавства медіаогранізаціями, створена при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, зафіксувала ознаки порушень виборчого законодавства в ефірі телеканалів NewsOne, "Інтер" і "МаксіTV".

 

Як повідомляється сайті Нацради, телеканал NewsOne у період з 30 січня по 3 лютого поширив серію передач, присвячених лише одному з кандидатів на посаду глави держави - Юрію Бойку (43 серії загальним хронометражем 52 хвилини).

 

Також із 30 січня до 5 лютого в передачах новин Topnews транслювалися сюжети, присвячені висвітленню виборів, героєм яких також був лише Бойко, а діяльність інших кандидатів у зазначений період у передачах новин не висвітлювалася.

 

За даними регулятора, телеканал "Інтер" також подав у новинному сюжеті передвиборчу програму кандидата Юрія Бойка, що є порушенням закону України "Про вибори президента України", адже агітація не може розміщуватися в новинах.

"На телеканалі "МаксіTV" (в ефірі якого транслюється контент під логотипом НАШ, - "Н" ) кандидат на посаду глави держави Євген Мураєв ще до того, як був офіційно зареєстрований кандидатом у ЦВК, розповідав про свою діяльність як кандидата, це є політичною агітацією", - зазначили в Нацраді.

 

Регулятор звернеться до цих телеканалів задля отримання роз'яснення про причини виходу в ефір таких матеріалів.

 

Також ці випадки нададуть для розгляду та отримання висновків незалежній експертній раді, Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) і Центральній виборчій комісії.

 

Крім того, NewsOne був помічений в оприлюдненні результатів соціологічних опитувань без зазначення всіх необхідних даних, передбачених законом. Зокрема, мова йде про метод опитування, точне формулювання питання, замовника, статистичну похибку. Такі ж порушення, за словами учасника робочої групи медіа-експерта Діани Дуцик, були помічені в ефірі телеканалу "112. Україна".

 

У Нацради також викликав питання показ аудіовізуального твору "Юлія Литвиненко: ставлю запитання" в ефірі телеканалу "Прямий", адже журналістка, яка веде програму, вже є кандидатом на посаду президента.

 

Нагадаємо, до Незалежної експертної ради з питань діяльності мас-медіа ввійшли 11 представників галузі.

Координатором експертної ради стала голова Асоціації правовласників і постачальників контенту (АППК) Наталія Клітна. Головне завдання ради - сприяння дотриманню засобами масової інформації вимог законодавства про вибори та дотримання журналістської етики.