Вчені з Університету Східної Англії виявили сотні таємничих кам'яних конструкцій в Західній Сахарі.

Структури дуже різноманітні за розмірами і формою, і археологи не впевнені, для чого використовувалися багато з них, пише Live Science.

 

 

Група вчених, аналізуючи супутникові знімки і аерофотографії з території Західної Сахари, виявили на них дивні піднесення. Виявилося, що це створені з каменів гігантські споруди з різною формою - від кола до прямокутника, площа деяких з них перевищує 630 кв.м.

Поки невідомо, якій цивілізації могли належати ці споруди, вік яких перевищує 1,5 тис. років. Близько 75% території Західної Сахари, включаючи велику частину берегової лінії, контролюється Марокко. Інші 25% контролюються Сахарський Арабської Демократичної Республікою. До 1991 року країни перебували в стані війни, тому міжнародні групи вчених, в тому числі археологів, практично не відвідували ці території.

Зараз археологи тільки починають складати карти Західної Сахари і вивчати залишки древніх міст. Однак на території практично не проводяться польові роботи.

Старший професор Джоан Кларк відзначив, що через те, що Західна Сахара контролюється кількома африканськими країнами, дослідження на її території дуже ускладнені. Окрім того, неподалік цих територій існує загроза з боку "ІД".

Дослідження показують, що Західна Сахара була колись більш вологим місцем, яке могло підтримувати більше тварин, ніж сьогодні. Археологи документували наскальні зображення, що показують зображення великої рогатої худоби, жирафів, антилоп і барбарійських овець, в той час як дослідники навколишнього середовища знайшли докази озер та інших джерел води, які висохли тисячі років тому.