18 лютого Федерація фехтування Франції (FFE) визнала поєдинки на світлових мечах із "Зоряних воєн" офіційним видом спорту.

Про це повідомляє Associated Press

Тепер у клубах "Федерації фехтування Франції" як інвентар з'являться світлові мечі. А всі охочі зможуть пройти курс тренувань з таким мечем.

За словами генерального секретаря федерації Сержа Аубаіллі, такий крок став вимушеним. За його словами, сучасна молодь зовсім не займається спортом і тренується "лише великими пальцями", друкуючи на смартфонах. 

"Тому ми вирішили пов'язати нашу дисципліну з сучасними технологіями, так щоб участь в спорті стало чимось природним", - пояснив Аубаіллі.

Він також розповів, що раніше молодь записувалася до секції фехтування, надихаючись історіями про Зорро і мушкетерів, а тепер цю роль виконують "фільми зі світловими мечами".

Для професійних занять новим видом спорту усім охочим потрібно придбати точну копію полікарбонатного світлового меча і захисне спорядження. Бронежилет і світлова шпага обійдуться спортсменам приблизно у $400.

 

 

Вже випустили спеціальні правила для нового виду спорту та готують майбутніх інструкторів. Найголовніше - бої повинні бути схожі на сцену з «Зоряних воєн». Для цього суперники повинні заносити меч за голову перед кожним ударом, щоб рухи були довгими та амплітудними. Також зброя оснащена спеціальним датчиком, який видає електричний звук при зіткненні.

В усьому іншому правила схожі на звичний регламент фехтування: учасник отримує бали, коли торкається противника, а перший, хто набере 15 балів, - виграє. Якщо раунд не закінчився за три хвилини, то переможцем стає той, хто набрав більше очок.