Центральна виборча комісія для першого туру підготує 30,44 млн бюлетенів, для другого - 29,92 млн. Про те, як визначалася кількість необхідних бюлетенів, розповів заступник голови ЦВК Євген Радченко в коментарі ЛБ.

 


За його словами, торішній прогноз щодо кількості виборців не брав до уваги цілу низку факторів.

"При формуванні бюджету на ці вибори минулий склад ЦВК розрахував кількість бюлетенів як прогнозовану (це дуже важливо) станом на 30 червня 2018 року. Як вона вираховується? Шляхом виміру середньої щомісячної зміни кількості виборців в кожній області України, місті Києві та закордонному виборчому окрузі з 20 січня 2010 року по 20 червня 2018 року включно. Таким чином, прогнозована кількість виборців склала 30 028 913", - сказав він.

 

У грудні минулого року, відповідно до Закону Про державні закупівлі, почалася процедура підготовки друку бюлетенів.

"Нагадаю, що згідно з цим законом, мінімальна тривалість тендерних процедур становить 45 діб. Саме цим пояснюється те, що ЦВК була змушена укласти угоду на друк бюлетенів на перший і другий тур виборів", - зазначив Радченко, додавши, що якщо другого туру не буде, кількість бюлетенів буде зменшено.

 

Заступник голови комісії зазначив, що на кількість бюлетенів вплинуло, зокрема, створення спеціальних виборчих дільниць для військових і визначення переліку тимчасово окупованих територій, де вибори не відбудуться.

"Зовсім недавно за поданням Міністерства оборони створені виборчі дільниці для військових, які перебувають в зоні проведення ООС в Донецькій і Луганській областях. Кількість виборців там складе близько 47 тис. Про них ми не знали раніше", - пояснив він.

 

Також Радченко нагадав, що спеціальні виборчі дільниці утворюються в лікарнях. Про кількість там виборців ЦВК дізнається тільки після інформування з боку керівництва медичних установ. На практиці - за чотири дні до голосування.

ЦВК також повинна враховувати, наприклад, той факт, що члени виборчої дільниці будуть голосувати на цій же ділянці, а це, за словами Радченка, понад мільйон людей.

 

Нагадаємо, перший тур виборів відбудеться 31 березня, в ньому візьмуть участь 39 кандидатів у президенти.