Голуби з маленькими «рюкзачками» збиратимуть кліматичні дані.

Британські інженери розробили невеликий і недорогий набір сенсорів, який може ефективно збирати різні кліматичні дані: температуру і вологість повітря, рівень освітленості, тиск, а також інформацію про місцезнаходження. Комплект можна закріпити на спину домашнього голуба та відправити його «працювати».

Дослідники під керівництвом Ріка Томаса з Бірмінгемського університету створили спеціальний пристрій, який дозволяє збирати дані про зміни в навколишньому середовищі за допомогою невеликих сенсорів, пише platfor.ma.

 

голуб

 

Сама конструкція дуже легка (близько 3% від маси тіла птаха) і кріпиться за допомогою спеціальних ремінців. Розробники запевняють, що сенсори створено так, щоб вони не відчепилися, не загубилися в польоті та не нашкодили голубу. Уся конструкція «рюкзачка» обходиться приблизно в 250 фунтів.

Для збору даних підходять лише домашні голуби, які можуть знайти шлях додому. Дані потрібно скачувати з пристрою. Поки вченим вдалося зібрати дані, отримані п'ятьма птахами, які здійснили 41 політ загальною протяжністю понад 1000 км.

 

голуб2

 

Дані, зібрані голубами, допоможуть дослідникам передбачити, як забруднене повітря шириться містами. Це корисно для прийняття рішень щодо будівництва ключових об'єктів інфраструктури, таких як лікарні та школи. Також технологію можна застосовувати для дослідження змін клімату.

 

Додамо, що голуба на ім'я Армандо продали на аукціоні в Бельгії за рекордні 1,25 млн євро.

Аукціонний будинок Pipa назвав Армандо кращим в історії бельгійським голубом на довгих дистанціях. Він навіть отримав прізвисько "Льюїс Гемілтон серед голубів" на честь британського автогонщика "Формули-1".

Попередній рекорд вартості голуба на аукціоні становив 376 тисяч євро. Як кажуть співробітники Pipa, цей рекорд було побито протягом першого ж дня, після того як Армандо виставили на торги.

Голуб-чемпіон, якому в цьому році виповнюється п'ять років, в перегонах більше не братиме участі, насолоджується заслуженим відпочинком і вже став батьком кількох голуб'ят.

"Це було щось нереальне, просто неймовірне", - так Ніколаас Гізельбрехт, генеральний директор аукціону Pipa (скорочено від Pigeon Paradise - "Голубиний рай"), описав у розмові з BBC момент, коли за Армандо запропонували понад мільйон євро.

"Ми навіть не мріяли про таку ціну. Ми думали отримати від 400 до 500 тисяч євро, а про 600 тисяч тільки мріяли", - говорить він.

 

Голуб Армандо

В цьому році Армандо виповнюється п'ять років

 

Ніколаас Гізельбрехт сказав, що торгувалися один з одним два покупці з Китаю, і ставки зросли з 532 тисяч до 1,25 млн євро лише за годину.

За його словами, звичайна ціна спеціально навченого голуба, який бере участь в голубиних перегонах, становить близько 2,5 тис євро.

Але Армандо - не звичайний голуб. Він переміг у трьох останніх перегонах своєї кар'єри - чемпіонаті Ace Pigeon 2018 року, олімпіаді Pigeon 2019 року та на перегонах Angoulême.

В Армандо не бракує в шанувальників. Фред Ванкаіллі, президент місцевої асоціації любителів голубів в Первез, сказав бельгійському телеканалу RTBF, що Армандо - "Льюїс Гемілтон серед голубів" і що цей птах - один з кращих в історії цього виду спорту.

Хоча участь в перегонах для Армандо позаду, Ніколаас Гізельбрехт каже, що голуби, які беруть участь в перегонах, можуть робити пташенят доти, поки їм не виповниться приблизно 10 років, а жити - до 20 років.

Армандо тепер буде жити спокійним життям, але цілком імовірно, що нові власники будуть використовувати його для розведення таких же швидких голубів.

Заголовне фото ВВС: голуб Армандо