Студенти – проти нового закону «Про вищу освіту в Україні». Саме з таким лозунгом кілька сотень студентів прийшли пікетувати Верховну Раду сьогодні. Єдина їхня вимога - не приймати нову редакцію відповідного закону.Акція протесту пройшла під стінами парламентських комітетів. Саме там проходила погоджувальна рада керівників фракцій і голів парламентських комітетів. Молодь заручилася також підтримкою опозиційних сил, адже саме «опозиційна Рада» виступила проти ухвалення того документу. Який пропонують представники більшості.

В руках мітинг арі тримали транспаранти із надписами «Ви нам корупцію - ми вам революцію", "Депутати-паразити не дають студентам жити», «В загребуща лапи Могилянку не дамо», «Студенти всього світу за вільну освіту», «Граніт науки – теж бруківка», «Бунтуй, кохай, права – не віддавай». Учасники акції весь час били у барабани і скандували гасла, «Ганьба».Автори відповідного документу – народні депутати ПР – Олександр Єфремов, Максим Луцький, Сергій Ківалов, а також нардепи Блоку Литвина Олег Зарубінський, Ігор Шаров та інші. Зокрема, автори наголошують, що прийняття Закону України «Про вищу освіту» визначається необхідністю розширення автономії національних вищих навчальних закладів для максимального забезпечення у висококваліфікованих кадрах галузей народного господарства України, які спроможні працювати як за традиційними, так і за новітніми технологіями виробництва. Ще одна мета документу - розширення профільної підготовки фахівців, необхідність максимального розширення професійної орієнтації та підготовки молоді до вступу у вищі навчальні заклади, створення умов для впровадження у виробництво наукових розробок.

Такі ініціативи – дуже добре. Але якби не певні «але». У пояснювальній записці відповідного документу йдеться, що «класичний університет створюється за умови, якщо у ньому за денною формою навчається не менш як десять тисяч студентів не менш як за вісьмома галузями освіти…». А «академія створюється за умови, якщо у ній за денною формою навчається не менш як три тисячі студентів за однією-двома галузями освіти…».

Самі мітингувальники стверджують, що вищі навчальні заклади зможуть одноосібно підвищувати плату за навчання контрактникам, фактично скасовується студентське самоврядування тому, що зникає норма про обов’язкове виділення коштів на студентське самоврядування, зникає норма про можливість поєднання форм навчання, тобто денної і заочної. Молодь також твердить, що у законопроекті передбачено, що статус Університету буде надаватися лише тим вищим навчальним закладам, де більше 6 тисяч студентів.

Молодь також висловилася в цілому  проти дій, які провадить міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

«Сьогоднішня акція є попереджувальною. Якщо законопроект про вищу освіту не буде знято з розгляду, то українська молодь почне загальнонаціональну кампанію проти деградації освіти», – цитуємо матеріали, які викладені у листівці.

Самі ж парламентарі розвели руками – вони не те що зараз не готові відповідати по питанню. Вони взагалі ніколи не готові відповідати. Спікер парламенту розвів руками і сказав, що пікети молоді доволі передчасні. Мовляв, давайте спершу пройдемо перше читання, а далі будемо вирішувати.Ми зі свого боку маємо нагадати, що представники опозиції ще минулого року запропонували парламентарям розглянути проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України "Про вищу освіту». Один з авторів Володимир Полохало пропонував внести зміни до закону і привести його у відповідність сучасним реаліям. За його словами, метою прийняття Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту” є приведення законодавства України з питань вищої освіти до вимог Європейського законодавства, що відповідає Болонському процесу, до якого Україна приєдналася у травні 2005 року, а також створення більш сприятливих умов і розширення доступу до здобуття вищої освіти громадянами України та реалізацію нормативно-правових засад державної політики у напрямку діяльності вищих навчальних закладів. Але про ніякі подібні наміри щодо визначення вартості навчання вищим учбовим закладом та інших впроваджень – і слово не йшлося. Фракція БЮТ на той час постійно вимагала ухвалити відповідний документ, але провладна партія на це не пішла.