После двухнедельного отпуска народные депутаты Верховной Рады Украины снова собрались на работу. Традиционно понедельника, народные избранники - председатели парламентских фракций и комитетов - советуются насчет того. Какие вопросы повестки дня они будут рассматривать текущей парламентской недели.

Не пройшло і півроку. Президія знову у повному складі

В ході засідання стало відомо, що фракція БЮТ-Батькивщина виступила з вимогою у середу, 2 лютого 2011 року заслухати у Верховній Раді України звіт Міністерства внутрішніх справ щодо вибухів у Макіївці. Про це сьогодні заявив голова фракції БЮТ-Батьківщина Іван Кириленко. «Нас дуже непокоїть ситуація з останніми терактами, і ми пропонуємо у середу заслухати інформацію щодо ходу розслідувань», - запропонував він керівникам фракцій.

Іван Кириленко: "Нас дуже непокоїть ситуація з останніми терактами, і ми пропонуємо у середу заслухати інформацію щодо ходу розслідувань, нам необхідно заслухати компетентні органи"

Також він від імені фракції запропонував спільного засідання Верховної Ради України з урядом. «…ми пропонуємо зібратися разом з урядом і присвятити цьому один день, щоб розглянути всі питання, які потребує сьогодні суспільство», - акцентував він. Якщо погодження не буде – запропонував «вибори, у конституційні строки це 27 березня».

На думку Володимира Семиноги, найближчі місяць-два представники влади продемонструють те, наскільки вона контролює фінансову ситуацію в країні. «Для того, щоб давати об`єктивні оцінки економічної ситуації в країні, потрібна достовірна інформація. Її сьогодні просто немає. Ми не знаємо, яка сьогодні емісія в країні, друкуються чи гроші, і якщо так, то в яких обсягах, - зазначає політик українським ЗМІ. - Правда, про те, що емісія є нескладно здогадатися, оскільки невгамовно ростуть ціни. А це говорить про те, що у нас грошової маси більше, ніж товарів і послуг».

Микола Мартиненко (керівник фракції НУ-НС - ред.) нагадав, що до Верховної Ради надійшов на розгляд законопроект, в якому передбачається створення національної Конституційної асамблеї при безпосередній участі Верховної Ради. За його словами, сьогодні є ініціатива створити Конституційну асамблею за межами Верховної Ради.Мартиненко підкреслив, що в законопроекті прописується процедура створення національної конституційної асамблеї і попросив профільний комітет якомога швидше розглянути дане питання

Тарас Чорновіл розчарований діями Віктора Федоровича. Як він сьогодні повідомив українським ЗМІ - надії президента України Віктора Януковича щодо введення безвізового режиму з Європейським Союзом до проведення ЄВРО-2012 є лише деклараціями.

Народний депутат України від БЮТ Володимир Яворівський пропонує парламенту позбавити народних депутатів деяких пільг

У свою чергу спікер Верховної Ради України Володимир Литвин пообіцяв завтра під час відкриття сесії парламенту обговорити з урядом ініціативу проведення спеціального спільного засідання уряду та парламенту, а сам перший заступник Азарова пообіцяв, що Кабмін не проти відвідати спільне засідання. Та ще й на додачу привести весь склад уряду.

Всі канікули радилися, давайте щось вирішувати!

Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко впевнений, що фракція "БЮТ-Батьківщина" не буде голосувати за внесення змін до Конституції України. "Я хоч і позафракційний, але можу це стверджувати. До того ж, наскільки я проінформований, не збирається збільшувати кількість голосів за зміни до Конституції і фракція блоку" НУ-НС ", - уточнив він і пояснив, що якщо зміни до Конституції все-таки будуть проголосовані в сесійному залі, тоді вибори (парламентські - ред.) автоматично пройдуть 28 жовтня 2012 року.

Литвин - ніяких, хлопці, виборві! Працюємо іще один рік!

Та я такий, що ще б 2 роки пропрацював!

Порядок денний - насичений. То ми сьогодні тільги годину радимося, а потім всі по домам?

Поки опозиційні депутати радились щодо якісної організації роботи уряду і парламенту, у «регіоналів» над іншим боліла голова. Керівник парламентської фракції ПР Олександр Єфремов чітко заявив про те,  його фракція вже підшукує голоси на те, щоб продовжити свої повноваження. А тому, Верховна Рада України на цьому тижні повинна внести зміни до Конституції в частині продовження повноважень парламенту і місцевих рад. «Нам необхідно знайти конституційну більшість у парламенті, і я закликаю колег вдумливо підійти до цього питання, і проголосувати за нього», - заметушився Єфремов.

А ще Єфремов клявся на погоджувальній раді, що на цьому тижні позбавить депутатських мандатів «сумісників». Але з огляду на те, що цього не відбулося вже протягом всього року (!), то такі слова виявилися не надто переконливими.

Також на цьому тижні Олександр єфремов запропонував внести зміни до закону "Про судоустрій і статус суддів", а також розглянути і прийняти пакет антикорупційних законів. Як це яких антикорупційних законів? Тих. Що відмовилися вони напередодні приймати? Не тіште себе ілюзіями!

Нудота, хлопці!

Поки опоизиційні лідери пропонують шляхи виходу із політичного тупіка, ПРівці шукають шляхи подовження своїх повноважень