У Франції у суботу, 13 квітня, "жовті жилети" вийшли на 22-у за рахунком акцію протесту.

Про це повідомляє  France.info.

Активісти оголосили Тулузу "столицею" своєї мобілізації.

Це перші вихідні після набуття в країні чинності антипротестних законів.

 

 

Протести також заплановані у Парижі, Марселі, Ліллі та інших містах. У Тулузі на вулицях  розгорнуто понад 800 поліцейських та жандармів.

 

 

 

За даними ЗМІ, в Тулузі почалися зіткнення активістів з поліцією. Однак про кількість затриманих або постраждалих поки не повідомляється.

 

 

Раніше президент Франції Еммануель Макрон підписав закон про боротьбу з хуліганством, завдяки якому посилюється контроль над проведенням акцій протестів.

 

 

Згідно з документом, розширюються повноваження поліції, а також дозволяється місцевій владі не допускати на протести окремих громадян, яких раніше визнали ініціаторами заворушень.

Нагадаємо, що у Франції масові акції почалися через різке підвищення цін на паливо. Пізніше протестувати вийшли французькі школярі та студенти.

Невдоволення не вщухло навіть після того, як французький уряд погодився скасувати підвищення цін на паливо і заморозити ціни на газ та електрику на 2019 - тоді французи стали виступати за підвищення зарплат і пенсій, зниження податків і навіть встановлення більш м'яких вимог для вступу в університети.

Протести "жовтих жилетів" відбулися не тільки у Франції. До них приєдналися жителі деяких міст Португалії, а також Брюссель.