Аерокосмічне агентство NASA оголосило про новий контракт із компанією Ілона Маска SpaceX на виконання місії по зміні орбіти астероїдів. Місія отримала назву DART (Double Asteroid Redirection Test), а виконуватимуть її за допомогою ракети важкого класу Falcon 9.

 

Деталі місії. Як повідомляє SpaceNews, ракета Falcon 9 в рамках місії DART стартує в червні 2021 року із авіабази Ванденберг в Каліфорнії. Сума контракту для SpaceX складе 69 мільйонів доларів, у вартість входять запуск і всі супутні послуги, пише 24tv.ua.

 

Астрономи планують вивчити зміну орбіти маленького місяця в результаті удару. Це допоможе вченим оцінити ефективність даного підходу, запропонованого в якості одного із способів відхилення астероїдів, які загрожують Землі.

SpaceX пишається тим, що продовжує успішну співпрацю з NASA для виконання цієї важливої ​​міжпланетної місії. Цей контракт підкреслює впевненість NASA в здатності Falcon 9 виконувати критично важливі наукові завдання, пропонуючи при цьому найкращу вартість запуску в галузі,
- зауважив президент SpaceX Гвінн Шотвелл.

Що відомо про місію DART?

Це проект, розроблений в Лабораторії прикладної фізики Університету Джона Хопкінса в рамках програми NASA по планетарній обороні. В експериментальній місії космічний апарат буде використовувати електричний ракетний двигун для польоту до астероїда Дідім (Didymos). Потім DART зіткнеться з маленьким супутником Дідіма - Дідімун (Didymoon) - при швидкості близько 6 кілометрів в секунду.