Весна - ідеальний час, щоб почати бігати. Якщо до цього ви могли знаходити десятки відмовок на кшталт: У чому бігати взимку? або Як не застудитися під час пробіжки?, то зараз всі умови на користь бігу.

Біг - це найдоступніша спортивна активність, адже щоб почати займатися, не потрібно заздалегідь готуватися і мати спеціальні навички. Бігати ви можете на стадіоні біля будинку, в парку або просто вулицею.

Біг корисний не тільки для схуднення, але і для загального оздоровлення і підтримання організму в тонусі. Щоб вийти на пробіжку, потрібні лише кросівки для бігу та зручний спортивний одяг, а також - бойовий настрій.

Однак перш ніж почати тренування, НВ STYLE пропонує розібратися в тому, як правильно бігати і коли краще бігати: вранці або ввечері.

 

Як правильно бігати


Щоб біг приносив максимальну користь для здоров'я і був у задоволення, займатися потрібно регулярно. Досягти хорошої фізичної форми та схуднення можна, виділяючи на біг по декілька годин на тиждень.

Щоденні бігові тренування - це чудово, але не обов'язково. Звичайно, якщо ви займаєтеся бігом щодня в один і той же час, організм починає до цього звикати і швидше адаптується до навантажень. Але при сучасному ритмі життя далеко не всі можуть дозволити собі таку розкіш, як щоденний біг.

 

© Pexels

© Pexels

 

Оптимальна частота бігу - три-чотири рази на тиждень. На перші пробіжки виділяйте по 15-20 хвилин, а далі поступово збільшуйте тривалість бігу до 40-50 хвилин, максимум до години.

Пам'ятайте, що якщо ви постійно будете бігати всього по 15 хвилин, ви не скинете зайвих кілограмів. Протягом перших 15-20 хвилин організм тільки «розігрівається», переробляючи запаси глікогену і одразу ж їх відновлюючи.

Біг для спалювання жиру - це біг від 40 хвилин до години. Тільки через 30-40 хвилин пробіжки організм починає споживати енергію з підшкірного жиру і тільки в цьому випадку людина худне.

Не варто, тим не менш, бігати більше за годину, вважаючи, що так ви спалите ще більше жиру. Занадто довгі пробіжки призводить до втрати м'язової маси.

Якщо бігти 40-50 хвилин без перерв вам важко, використовуйте інтервальну техніку: 100-200 метрів біжіть у швидкому темпі, потім переходьте в енергійну ходьбу і кілька хвилин біжіть підтюпцем. Що таке біг підтюпцем? Такий біг також називають джоггінгом і полягає він у розслабленому, «ляскаючому» бігу трохи швидше за активну ходьбу. Такий біг знижує ризик травм й ефективно спалює калорії.

Ще одне важливе правило для бігуна - розминка і розтяжка перед пробіжкою. Так ви підготуєте свій організм до майбутніх навантажень і бігти буде легше.

 

© Pexels

© Pexels

 

В який час доби краще бігати, щоб схуднути


Питання, коли краще бігати: вранці або ввечері, хвилює багатьох. Але однозначної відповіді на нього немає. Більшість експертів рекомендують бігати у відповідності зі своїм життєвим ритмом.

Якщо прокидатися і бігати вранці вам складно, після пробудження ви довго приходите в себе, вам більше підійде біг вечорами. Якщо ж ви, навпаки, жайворонок, вранці сповнені енергії та сил, а ввечері після роботи вас вже хилить у сон, обирайте ранковий біг.

Свої переваги є як у ранкового, так і у вечірнього бігу. Ранкова пробіжка дарує заряд бадьорості на цілий день, піднімає настрій і приводить організм в тонус. Біг вечорами знімає стрес після напруженого робочого дня і забезпечує міцний сон.

 

© lzf/Depositphotos

 

Незалежно від часу доби біг - це і корисна фізична активність, і зміна роду діяльності, і отримання задоволення.

Зазначимо, що для схуднення краще бігати з ранку на голодний шлунок. В такому стані організм містить найнижчий рівень глікогену, а значить спалювання жиру буде відбуватися швидше. Однак якщо пробіжка буде тривалою, а тренування - інтенсивним, за півтори години до заняття варто трохи перекусити і випити чай.

Тим не менш, якщо біг вранці зовсім не вписується в розпорядок вашого дня, бігайте по вечорах. Враховуйте при цьому, що між пробіжкою і сном повинно пройти близько 3-4 годин. Так ви вбережете себе від безсоння.