У Парижі та інших містах Франції після відносного затишшя, що тривало кілька тижнів, поновилися протести "жовтих жилетів". Протестувальники палили сміття і дошки, поліція застосувала сльозогінний газ.

З самого початку акції учасники протесту в Парижі почали кидати в поліцейських пластикові пляшки. Як повідомляють інформаційні агентства, поруч з поліцейським кордоном вибухнули кілька шумових гранат. Також на шляху колони демонстрантів хтось підпалив сміття і дошки на проїжджій частині, повідомляє ВВС.

У відповідь поліція застосувала сльозогінний газ. За даними влади країни, поліція затримала щонайменше 126 осіб.

Напередодні міністр внутрішніх справ Франції Крістоф Кастанер заявив, що організатори протестів планують "повторити 16 березня", коли акція "жовтих жилетів" переросла в підпали, погроми і запеклі сутички протестувальників з поліцією.

"Винуватці заворушень знову будуть завтра [в суботу, 20 квітня] в Тулузі, Монпельє, Бордо і в Парижі", - заявив Кастанер.

За даними міністерства внутрішніх справ країни, порядок і безпеку в суботу в містах Франції забезпечували понад 60 тисяч поліцейських і жандармів.

 

протестувальники

фото AFP На самому початку акції в Парижі хтось підпалив сміття і дошки на шляху колони

 

"Жовті жилети" виходять на акцію протесту вже в 23-й раз з середини листопада 2018 року - саме тоді почалися ці демонстрації. Паризька акція протесту "жовтих жилетів" 20 квітня - перша після пожежі в Нотр-Дамі.

Раніше влада французької столиці повідомила, що заборонила проводити демонстрації в районі Єлисейських полів, а також поблизу Собору Паризької Богоматері, який постраждав від пожежі. Як пояснили представники влади, таким чином вони намагаються запобігти можливому пошкодженню конструкцій собору. У суботу всі дороги, що ведуть до площі Республіки, були перекриті.

"Очевидно, учасників протестів не зворушило те, що сталося з Нотр-Дамом", - сказав Крістоф Кастанер.

 

поліція

фото AFP

 

Самі учасники протестів кажуть, що сум з приводу того, що сталося з собором, досить швидко змінився на обурення. Деякі з них відзначали, що плакали, коли дивилися, як горів Нотр-Дам, і попри те, що їм ледве вдається зводити кінці з кінцями, зробили посильні пожертви на реставрацію собору.

Проте, за словами учасників акцій, смуток швидко змінився на гнів - вони були обурені тим, що на реставрацію собору в лічені години знайшли величезні гроші, в той час як вимоги бідних і соціально незахищених верств населення залишаються невиконаними протягом майже півроку.

 

сльозогінний газ

фото AFP Для розгону демонстрантів на площі Республіки поліція застосувала сльозогінний газ

 

Вони також висловили обурення з приводу того, що президент Франції виступив зі зверненням до нації відразу після пожежі, проте так і не знайшов за необхідне відповісти на вимоги протестувальників.

На думку багатьох учасників протестів, гроші, зібрані на реставрацію собору, можна було б витратити на поліпшення умов життя і праці соціально незахищених верств населення.