На французькому Amazon книжка «Собор Паризької Богоматері» Віктора Гюго потрапила у топи найпопулярніших товарів після пожежі, яка нещодавно сталася у храмі.

Про це повідомляє Читомо з посиланням на The Guardian.

На сайті Amazon France роман «Собор Паризької Богоматері» увійшов в топ-10 товарів, які найбільше замовляли користувачі за останній час. Кишенькова версія видання зайняла третю сходинку серед лідерів. Всього в топ-100 сайта з'явилося чотири різних видання цього тексту. Фотокниги і путівники, що розповідають про історію Нотр-Дама де Парі, також потрапили у рейтинг.

Собор Паризької Богоматері (Notre-Dame de Paris) - перший роман Віктора Гюго і перший історичний роман французькою мовою. Опублікований 1831 року.

У романі Віктор Гюго описав Собор Паризької Богоматері так: «Людина розуміє мистецтво споглядання, коли вона може помітити дух часів і шляхетні риси, ледь постукавши у двері».

У 1831 році Віктор Гюго описав в романі й пожежу. В одній зі сцен Квазімодо запалює вогонь в соборі, щоб вчинити диверсію: «Всі спрямували погляди на верх собору. Очі волоцюг побачили надзвичайне видовище. На найвищій галереї, над центральною розеткою, між двох дзвіниць, піднімалося яскраве полум'я, оточене вихорами іскор, - величезна, безладне, люте полум'я, шматки якого часом розносив вітер. під цим вогнем, під темною балюстрадою з палаючими трилисниками, дві водостічні труби, немов пащі чудовиськ, вивергали пекучий дощ, сріблясті струмені якого виблискували на темній нижній частині фасаду. Ближче до землі обидва потоки рідкого свинцю розбризкувались, як вода, що ллється з лійки. А над полум'ям величезні вежі, у яких одна сторона була багряна, а інша - абсолютно чорна, здавалося, вони стали ще вищими й досягали безмірної величини своїх тіней, які тягнулися до самого неба».

 

Додамо, що Французький універмаг Galeries Lafayette та сім'я Мулан-Узе, яка володіє їм, пожертвувала мільйон євро паризькій пожежній службі.

Поки французькі бізнесмени збирали мільярд євро на відновлення Нотр-Дама, ніхто не звернув уваги на людей, які його врятували.
У заяві сім'я зазначила, що пожертвування висловлює їх "глибоку повагу до щоденних зобов'язаннями паризьких пожежних". Представники універмагу сказали, що з пожежною службою їх пов'язують давні стосунки: з 1924 команда пожежників працює у флагманському магазині Haussmann. Зараз універмаг налічує 40 пожежних, які забезпечують безпеку 37 мільйонам відвідувачів на рік.