Функціонування мережі Інтернет на станції "Академік Вернадський" обходитися українському бюджету в 5 тисяч доларів щомісяця.

Про це розповів виконуючий обов'язки директора Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий в інтерв'ю виданню "Цензор.нет."

Він пояснив, що з кожним роком якість Інтернету на станції, а також його швидкість - істотно поліпшуються.

Як приклад, у 2017 році полярники могли отримувати і відправляти тільки одне повідомлення в місяць, маючи близько 500 Мбайт.

У 2018 році вже було близько 10 Гб, тобто пошту можна було відстежувати регулярно, а деякі полярники навіть розмовляли з рідними за допомогою програми skype.

"Зараз у нас є 30 Гб в місяць. За них платимо 5 тисяч доларів на місяць, такі розцінки встановлює монополіст. Наступний рівень - це лімітування не по гігабайтам, а за швидкістю передачі даних. Для цього знадобляться серйозні матеріальні вкладення", - пояснив Дикий.

За його словами, на даний момент невідомо, чи покриває хоча б один з геостаціонарних супутників з нормальною силою території станції.

Три роки тому в Антарктиді не було таких супутників, але зараз їх нібито запустили аргентинці. Щоб Україна могла користуватися швидкісним Інтернетом - необхідно вкласти в нову антену близько 100 тисяч доларів.