Астроном-любитель Марко Лонгбрук за допомогою монохромного камери Watec WAT-902H3 зняв на відео супутники системи Starlink, яка призначена для роздачі інтернету. Він розповів, що супутники пролетіли над Нідерландами, пише dt.ua.

SpaceX запустила супутники за допомогою ракети Falcon 9 24 травня. У компанії відзначають, що супутники відокремилися приблизно через годину після запуску і вийшли на зв'язок незабаром після цього. Спочатку супутники були виведені на орбіту в 440 кілометрів, а потім вони самі піднімуться на висоту 550 кілометрів.

За словами засновника компанії Ілона Маска, запуск криптонових двигунів, що підвищують орбіту супутників, відбувається кожні 90 хвилин. Він також додав, що "поки все йде дуже добре".

 

 

 

Система складатиметься з майже 12 тисяч супутників масою в кілька сотень кілограмів, розділених на дві групи. Одна з них буде розташовуватися на висоті від 1110 до 1325 кілометрів, а друга набагато нижче, на висоті від 335 до 346 кілометрів. Супутники зможуть обмінюватися інформацією як з терміналами на Землі, так і між собою.

22 лютого минулого року SpaceX запустила перші два супутники системи.