Поліція Гонконгу приступила до силового розгону демонстрантів, які вже кілька днів протестують проти пропонованих змін законодавства про екстрадицію в материковий Китай.

На світанку середи люди в полумасках, в основному молодь і студенти, блокували вулиці біля урядових будівель.

Про це повідомляє BBC.

 

 

Якщо документ буде прийнято, жителів Гонконгу зможуть екстрадувати навіть у ті країни, з якими у Гонконгу немає про це договору, в тому числі у Тайвань, Макао і материкову частину Китаю. Серед тих, кого екстрадують, опиняться втікачі з материка, які критикують китайську владу і переховуються від каральних заходів у Гонконзі.

 

 

Для розгону протестувальників поліція застосовує перцевий газ, кийки і гумові кулі. Поранено вже 22 людей.

 

 

В демонстраціях беруть участь тисячі осіб, це наймасштабніша акція з 1997 року, коли Велика Британія повернула місто під суверенітет Китаю. За різними даними, в акції взяли участь від кількох сотень тисяч до мільйона осіб. У протестах беруть участь представники різних верств населення Гонконгу - студенти, адвокати, бізнесмени. На різних платформах написані сотні петицій.

 

 

На 12 червня було призначено друге читання документа, однак у зв'язку з подіями парламент Особливого адміністративного району Гонконг відклав засідання, запевнивши при цьому, що воно відбудеться найближчим часом.

 

Влада Китаю наполягає на якнайшвидшому прийнятті закону, і очікується, що це відбудеться в ході голосування 20 червня.

"Дії протестувальників вийшли за рамки звичайного мирного зібрання. Ми закликаємо їх розійтися, інакше нам доведеться застосувати силу", - йдеться в заяві поліції Гонконгу.

 

Поліція заявляє, що розслідує справу про погрози розправи, які нібито надійшли на адресу глави адміністрації Гонконгу Керрі Лам і співробітників департаменту юстиції. Автори загроз вимагають від чиновників не затверджувати законопроект.