Міжнародна організація "КАНАДЕМ" офіційно оголосила про початок канадської місії спостереження за достроковими парламентськими виборами в Україні. Іноземні спостерігачі слідкуватимуть за виборчим процесом та оцінюватимуть дотримання міжнародних стандартів та законодавства України, йдеться у прес-релізі.

 

 

Вказується, що група з 50 довгострокових спостерігачів приїжджає до України з 7 по 18 червня. Після сесії в Києві, вони почнуть працювати в усіх регіонах, де відбуватиметься голосування. Група короткострокових спостерігачів приєднається до місії спостереження за тиждень до дня виборів.

 

Починаючи з 2004 року, організація направила близько 2000 спостерігачів протягом 11 місій спостереження за українськими виборами. Місія спостереження діє згідно з "Декларацією принципів міжнародного спостереження за виборами", яка була ухвалена Організацією Об'єднаних Націй у 2005 році.

 

Нагадаємо, 21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів на 21 липня.

24 травня група народних депутатів із фракції "Народного фронту" направила до Конституційного Суду подання щодо відповідності президентського указу Основному Закону з проханням розглянути його протягом двох місяців. КСУ приступив до розгляду подання 11 червня.

 

Якщо КСУ визнає, що указ глави держави не відповідає Основному Закону, то виборчий процес буде зупинено.