Київ має план, як змусити Кремль виконати наказ Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо звільнення українських моряків та кораблів. Про це повідомила заступниця міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль в інтерв'ю "Укрінформу".

"Ми працюємо над реалізацією саме наказу Міжнародного морського трибуналу щодо наших моряків. І я думаю, що в найближчому майбутньому ви побачите, як ми його будемо реалізовувати на майданчиках ООН", - зазначила Зеркаль.

 

 

За її словами, Міністерство закордонних справ направило звернення до РФ щодо того, коли Україна може забрати військових моряків й три кораблі ВМСУ. Однак відповіді досі немає, підкреслила заступниця міністра.

"25 червня вони повинні надати звіт про те, як вони виконали цей наказ, а далі у нас вже є план, як забезпечити подальший тиск для того, щоб вони виконали цей наказ", - сказала Зеркаль.

 

Нагадаємо, 25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення, яким зобов'язав РФ звільнити два катери, рейдовий буксир ВМС України і 24 українських моряків. Рішення підтримали 19 суддів, російський суддя голосував "проти".


Росія протягом місяця повинна закрити незаконно відкриті кримінальні справи та відпустити українських моряків, забезпечивши умови для повернення військовополонених і кораблів в Україну. Виконання рішення є обов'язковим, однак РФ відмовляється виконувати його.