Проросійський політик та член партії "Опозиційна платформа - "За життя" Віктор Медвечук не планує зупинятися лише на покупці телеканалу ZIK, а веде переговори про придбання ще двох популярних ЗМІ.

Колишня ведуча ZIKу Тетяна Даниленко в ефірі "Право на владу" наголосила, що покупка проросійським Медведчуком українських телеканалів - справа національної безпеки.

 

 

Журналістка навіть має інформацію, що зараз Медведчук веде переговори щодо купівлі "5 Каналу" і "Прямого" і ніхто з влади не вважає це проблемою.

Власником "5 каналу" є Петро Порошенко.
Власником "Прямого" є Володимир Макеєнко. Проте, ЗМІ пишуть, що його насправді ним також володіє Порошенко.

 

За словами Даниленко, після того, як Медведчук купив ZIK, з нього звільняються не лише журналісти та редактори, але і технічні працівники. Вони не вважають можливим залишитися на телеканалі, знаючи, що означає ця купівля.

Минулої п'ятниці 420 журналістів (ZIKу, - 24 канал) опинилися на вулиці. Всі вони пішли, йдуть, або підуть, тому що проросійський олігарх, ймовірно, за російські гроші, купив третій за рік новинний телеканал, - підкреслила вона.

 

Вона додала, що на телеканалі вже відчутна політика нового керівництва, в ефірах виступають проросійські політики та експерти, які є членами або наближені до "Опозиційної платформи - За життя".

"Той менеджмент, який прийшов, це люди, які не будуть дискутувати, якою має бути редакційна політика, це люди вертикалі. Коли згори є сигнал - внизу ці люди його з точністю виконують", - запевняє Даниленко.

 

Де-юре телеканал ZIK купив народний депутат Тарас Козак. Він є власником і "112 Україна" та NewsOne. Проте, де-факто, контролює ЗМІ саме кум президента РФ Віктор Медведчук.