Щасливішою та здоровішою роблять людину друзі, а не родичі.

Так кажуть вчені Мічиганського університету, пише УП Життя з посиланням на The Guardian.

 

 

Дослідження науковців базувалося на двох розробках - одна охопила близько 300 тисяч людей віком від 15 до 99 років із 90 країн світу, 

Воно показало, що люди, які більше цінували дружні стосунки, були щасливіші й здоровіші (за їхньою ж оцінкою), особливо коли ставали старшими.

Друге дослідження використовувало дані опитувань у США, у яких взяла участь 7841 людина за 50 років.

Учасників запитували про якість їхньої дружби - скільки людей по-справжньому розуміють респондентів та скільки засмучують їх.

Добровольців також просили погодитися або заперечити твердження: "Моє життя - близьке до ідеалу".

Протягом 6 років від початку дослідження його автори регулярно відстежували стан здоров'я учасників, появу у них важких хвороб на кшталт діабету, раку чи серцево-судинних хвороб.

Ті учасники, для кого дружба не була суцільним взаємопорозумінням, а життя не наближалося до ідеального, частіше мали серйозні захворювання.

Родина, за результатами дослідження, мала непоказовий уплив на благополуччя й здоров'я.

Автор проекту, професор психології Вільям Чопік, наполягає, що друзі є свідомим вибором кожної людини, а родинні стосунки - ні. До того ж, вони частіше можуть бути монотонними й негативними.

"Друзі стимулюють активну діяльність людини, вони рідше засуджують і не мають аж такого впливу й тиску на нас, як, наприклад, родичі. Ми самі визначаємо, на якій відстані перебуваємо із друзями та який зберігаємо рівень чесності й довіри з ними", - коментує Чопік.

Випадки, коли після одруження люди потроху втрачають друзів, дослідник називає звичними.

За словами Чопіка, з 5-6 близьких друзів людина втрачає 3-4, але коли все-таки продовжує з ними спілкуватися, робить значний подарунок собі у подоланні стресу.

"Слухати й бути тим, хто заслуговує довіри - важливо не лише для якісної дружби, а й для родинних стосунків", - підсумовує дослідник.