Канцлерка Німеччини Ангела Меркель підтвердила свій намір не брати участь у виборах 2021 року на посаду канцлера і зазначила, що після закінчення строку повноважень у неї буде "інше життя", яке вона хотіла би прожити так само добре. Про це вона заявила під час пресконференції з журналістами перед своїм відходом у відпустку, повідомляє німецьке видання Der Spiegel.

 

Говорячи про своє здоров'я, вона сказала, що розуміє весь інтерес громадськості до стану свого здоров'я, однак вважає, що це особисте питання. Вона запевнила, що як канцлерка має бути в змозі діяти.

"Ви мене знаєте, я можу робити цю роботу", - сказала Меркель, додавши, що так само, як і суспільство, зацікавлена в своєму здоров'ї.

"У 2021 році я закінчу свою політичну роботу, але, сподіваюся, у мене буде інше життя, яку я б воліла прожити в здоров'ї", - сказала канцлерка.

На уточнююче запитання одного з журналістів, як у неї справи, Меркель відповіла: "Добре".

 

Двома днями раніше, 17 липня, Меркель відзначила своє 65-річчя. Вона займає пост голови уряду Німеччини вже 14 років поспіль.

 

Останнім часом у Меркель траплялися напади тремору на публіці. Перший інцидент стався в жарку погоду на зустрічі з президентом Володимиром Зеленським. За словами Ангели Меркель, вона прийшла в норму тільки після того, як випила кілька склянок води. В той день температура повітря в Берліні сягала 31°C. Вдруге це сталося під час церемонії представлення нової міністерки юстиції Христини Ламбрехт. Представники німецького уряду послалися на стрес, який відчувала Меркель через побоювання, що напад повториться.