Соціальні мережі Twitter і Facebook повідомляють, що почали видаляти прокитайські акаунти, які намагалися «посіяти політичні суперечки» в Гонконгу, де 11 тижнів не вщухають протести.

Найбільше державне інформаційне агентство Китаю «Xinhua» викрили на покупці реклами у Фейсбуці та Твіттері для пропаганди проти учасників акцій протесту в Гонконзі, повідомляє повідомляє Gizmodo.

У твітах «Xinhua» стверджується, що під час протестів насильство на вулиці прийняло загрозливі масштаби, а частина жителів Гонконгу вже називають Китай своєю батьківщиною.

 

 

 

Описуюючі дії Китаю в ході пітримуваної урядом кампанії з дезінформації, Twitter заявив, що видалив 963 акаунти з 200 тисяч, дію яких до того превентивно призупинив, щоб запобігти поширенню дезінформації.

У компанії діяльність акаунтів описали як «спам-мережу», яка координовано намагалася підважити «легітимність і політичні позиції протестного руху» в Гонконгу.

Соцмережа пообіцяла зробити висновки з діяльності цих акаунтів і «проактивно посилювати свої політики, щоб слугувати розвитку публічної дискусії».

Twitter також попередив про спроби дискредитувати протести іншу соцмережу - Facebook, яка, своєю чергою, видалила «сім сторінок, три спільноти і п'ять Facebook-акаунтів».

Як заявили у Facebook, розслідування компанії знайшло зв'язок з особами, які близькі до китайського уряду, «хоча люди, які стояли зі цією діяльністю, намагалися приховати свою ідентичність».

«Вони часто дописували про локальні політичні новини та проблеми, в тому числі про протести, які тривають у Гонконгу», - повідомив голова відділу кібербезпеки Facebook Натаніель Ґлейчер.

 

«Xinhua» купила п'ять видів рекламних публікацій у Фейсбуці, які поширюються з 18 серпня.

У одній  публікації йдеться, як австралієць, що застряг в аеропорту Гонконгу, радить прилетіти туди і «подивитися, як насправді йдуть справи», - зазначили журналісти Gizmodo.

Також у рекламних постах у Фейсбуці «Xinhua» стверджує, що економіка Гонконгу страждає від дій демонстрантів, і закликає їх «покласти край жорстокості».