Колишній глава МЗС Данії Уффе Еллеман-Єнсен зазначив, що скасування візиту президента США Дональда Трампа є демонстрацією неповаги до данської королеви.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на видання Jyllands Posten.

"Зрештою, це образа нашої королеви. Спочатку цей чоловік фактично сам себе запрошує до нашої країни, потім королева реагує на це, надсилаючи офіційне запрошення, а він після цього скасовує візит", - зазначив дипломат, додавши, що не чув про подібні прецеденти раніше.

Інший ексглава МЗС Данії Мартін Лідегор називає історію з планами Трампа купити Гренландію і пов'язаним з цим скасуванням його візиту в Данію "дипломатичним фарсом".

"Як данцеві (і консерватору), мені важко в це повірити. Без жодної на те причини Трамп вирішує, що (автономна) частина нашої країни продається. Потім образливо скасовує візит, який усі готували. Чи є частини США, які продаються? Аляска? Будь-ласка, прошу більше поваги" - написав у Twitter представник Консервативної партії Данії Расмус Ярлов.

 

 

В опозиційній партії Venstre, яку очолює експрем'єр Ларс Льокке-Расмуссен, вважають, що скасування візиту Трампа є приводом переосмислити політику безпеки Данії.

"Ми не можемо більше розраховувати на Сполучені Штати", - сказав представник партії Якоб Еллеман-Єнсен, якого цитує газета Extrabladet.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп вирішив не здійснювати візит до Данії на початку вересня через небажання країни обговорювати продаж Гренландії.