У п'ятницю, 23 серпня, у Гонконзі десятки тисяч демонстрантів утворили живий ланцюг за прикладом антирадянської акції "Балтійський шлях" в Естонії, Латвії та Литві у 1989 році.

Про це повідомляє The Guardian.

"Живий ланцюг розтягнувся на кілька кілометрів з обох сторін Гонконгської гавані у п'ятницю ввечері, люди влаштували мирну демонстрацію, натхненну антирадянськими протестами, які відбулися три десятиріччя тому", - йдеться у повідомленні.

 

 

Як зазначається, живий ланцюг простягнувся на кілька кілометрів уздовж обох сторін гавані Гонконгу. Демонстранти, які взялися за руки, заповнили тротуари, шляхопроводи, мости, набережні та парки Гонконгу, піднялися на одну з найзнаменитіших вершин регіону Lion Rock.

 

 

Багато з протестувальників ввімкнули ліхтарики на смартфонах, щоб підсвітити дійство. Загальна протяжність ланцюга становила близько 45 кілометрів. Як відомо, 23 серпня 1989 року приблизно 2 млн протестувальників сформували живий ланцюг, що простягнувся на 600 кілометрів територією Естонії, Латвії та Литви. Антирадянська демонстрація стала відома як "Балтійський шлях". Протягом року всі три країни Балтії здобули незалежність.

 

 

 

Додамо що сьогодні, 24 серпня, у Гонконгу правоохоронці застосували проти учасників  демонстрацій сльозогінний газ, щонайменше одна особа була затримана.

Про це повідомляє AFP у своєму акаунті у Twitter.

«Поліція Гонконгу застосувала сльозогінний газ проти демонстрантів поблизу поліцейського відділку. Наразі щонайменше одна людина затримана», - йдеться в дописі.

 

Фото: theguardian.com, washingtonpost