Японської компанії-оператору TEPCO, швидше за все, в результаті доведеться відкачувати з аварійної АЕС "Фукусіма-1" забруднену воду, що містить тритій і інші речовини, розбавляти її і зливати в Тихий океан.

 

Про це заявив у вівторок журналістам міністр навколишнього середовища Японії Йосіакі Харада, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"У мене таке враження, що немає іншого способу, окрім як зливати в Тихий океан", - цитує телеканал Ен-Ейч-Кей його слова журналістам.

При цьому міністр підкреслив, що ця проблема не знаходиться в компетенції його відомства.

Він також підкреслив, що, роз'яснюючи подібні заходи, необхідно уникати чуток, а також ґрунтуватися на науковій основі і техніці безпеки.

Міністр не згадав, який саме обсяг води з АЕС "Фукусіма-1" гіпотетично може виявитися в Тихому океані.

Однак в Токіо раніше заявляли, що конкретне рішення, як утилізувати забруднену воду, ще не прийнято.

Ен-Ейч-Кей зазначає, що кожен день в результаті робіт на АЕС "Фукусіма-1" додається 170 тонн забрудненої води.

 

За даними західних ЗМІ, за все TEPCO зберігає в резервуарах в районі АЕС понад 1 млн тонн води. У компанії вважають, що місце для зберігання води закінчиться до 2022 року.

У той же час ЗМІ вказують, що в світі прибережні АЕС часто зливають в океан воду, що містить тритій, який важко виділити і який вважається відносно нешкідливим.

 

У березні 2011 року біля північно-східного узбережжя Японії стався землетрус, який викликав цунамі. Гігантська хвиля обрушилася на АЕС "Фукусіма-1", що призвело до наймасштабнішої аварії подібного роду з моменту події на Чорнобильській АЕС в 1986 році. На АЕС "Фукусіма-1" сталося розплавлення активної зони реакторів відразу на трьох енергоблоках.

Раніше влада КНДР заявляли, що не допустять скидання радіоактивної води в море Японією. Південна Корея також неодноразово заявляла, що проблема забрудненої води повинна вирішуватися таким чином, щоб це не впливало на здоров'я громадян в регіоні і морське середовище в околицях атомної станції.